Świetlica

ROK SZKOLNY 2020/ 2021

Prace uczniów wykonane podczas zajęć na świetlicy szkolnej pod hasłem:

 „Mój wymarzony pojazd”. 

Wykonanie tych twórczych prac za pomocą kredy oraz znalezionych materiałów naturalnych dało uczniom wiele radości i dobrej zabawy.

Z okazji Dnia Kropki uczniowie na świetlicy szkolnej wykonali prace plastyczne. Oto galeria prac pełnych kropek.:)

 
ROK SZKOLNY 2020/ 2021

NAUKA ZDALNA OD 16 MARCA 2020 R.

LOT BALONEM NAD POLSKĄ

Podczas zajęć wirtualnej świetlicy nasi uczniowie poznali kultury dzieci z różnych stron świata.

Wykonali afrykańskie maski różnymi technikami.

„Ja i moja rodzina”

Uczniowie przeglądali rodzinne albumy i wybrali swoje ulubione zdjęcie. Następnie spróbowali narysować obrazek, który przedstawiał to samo co było na zdjęciu.

Uczniowie spróbowali również razem z mamą narysować równocześnie ten sam rysunek w nietypowy sposób. Na rysunkach dzieci rysowały to, co mama narysowała im na plecach. 🙂

O Polsce
Podczas zajęć o Polsce na wirtualnej świetlicy, uczniowie klas 1-3 wykonali bardzo pomysłowe flagi Polski oraz kotyliony

EKO – PRACE

Z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi, na wirtualnych zajęciach świetlicowych, uczniowie oglądali filmy o ochronie przyrody, słuchali piosenek ekologicznych, grali w ekologiczne memory oraz sadzili rośliny. Na zakończenie cyklu zajęć o ekologii, uczniowie otrzymali dyplomy oraz odznaki „PRZYJACIELA PRZYRODY”. Dzieci wykonały plakaty ekologiczne oraz recyklingowe przedmioty ponownego użytku. Oto ich prace

Wiosenne zwierzątka.

Wielkanocne dekoracje wiosenne

Nasza aktywność wiosenna

prace dzieci – listopad 2019

 

JAK DBAMY O NASZE ZDROWIE ?

Wychowankowie świetlicy szkolnej uczestniczyli w zajęciach  na temat dbania o zdrowie. Uczniowie odpowiadali na pytanie „Jak dbamy o nasze zdrowie?”, przypomnieli jak wygląda piramida żywieniowa, powtórzyli w jaki sposób prawidłowo umyć ręce. Dzieci wysłuchały wierszy o zdrowiu, wykonały teatrzyk do wiersza „Na straganie” oraz plakaty o zdrowiu. Ponadto same zaprojektowały wygląd bakterii i wirusów.

DZIEŃ DINOZAURA

W świetlicy obchodziliśmy niedawno Dzień Dinozaura. Uczniowie mogli przeczytać niezwykłe ciekawostki o dinozaurach oraz zobaczyć ich zdjęcia. Oglądaliśmy film edukacyjny, z którego dzieci zaczerpnęły wiedzę o życiu dinozaurów. Odbyły się również zajęcia plastyczne, na których chętni uczniowie mogli wykonać swojego dinozaura.

DOKARMIAMY PTAKI

Na świetlicy podczas cyklu zajęć „Pomagamy ptakom przetrwać zimę” uczniowie rozpoznawali ptaki zimujące w Polsce, poznali ich ulubione pokarmy oraz wykonali pracę plastyczną „Karmnik”. Na zakończenie zajęć uczniowie założyli ptasią stołówkę i wyszli przed budynek szkoły aby dokarmić ptaki.

„Lekturki spod chmurki” – „Psie troski” 

Uczniowie świetlicy szkolnej w module II projektu „Lekturki spod chmurki” realizowały lekturę „Psie troski” Toma Justyniarskiego. Zorganizowaliśmy w szkole zbiórkę karmy, zabawek i kocyków dla piesków w schronisku Psitulmnie w Zabrzu. Spotkanie z pieskami, które odbyło się 24. 02. 20202, dało dzieciom wiele radości. Uczniowie wykonali legowiska, plakaty i wzięły udział w konkursie pięknego czytania.

Wszystkie zadania zrealizowane!;)

17 lutego, obchodziliśmy Światowy Dzień Kota. Podczas organizowanych w świetlicy zajęć uczniowie  zapoznali się z ciekawostkami dotyczącymi życia kotów dzikich i domowych. Czytaliśmy kocie wierszyki oraz fragmenty książeczek, w których głównymi bohaterami były koty. Na zajęciach plastycznych powstawały piękne prace z kotkami. Poniżej zobaczcie wielką galerię kocich piękności.

WALENTYNKI

14 lutego obchodziliśmy w świetlicy szkolnej Walentynki. Uczniowie wykonali kartki i serduszka walentynkowe, które zostały wręczone bliskim osobom.

20. 12. 2019

Po Jasełkach swój świąteczny występ przygotowany pod kierunkiem pani Wiolety L. zaprezentowały dzieci uczęszczające na zajęcia świetlicowe.