SKS GWAREK Zabrze

KLASY SPORTOWE O PROFILU: PIŁKA NOŻNA

Od 1 września 2019 r. w przy współpracy z Klubem GWAREK prowadzimy klasy sportowe o profilu : piłka nożna. Obecnie chłopcy uczęszczają do klasy VI, VII i VIII.

FORTORELACJA Z MECZU Z WKS WIELUŃ

ROCZNIK 2007/08

W walentynkowe popołudnie rozegraliśmy kolejny sparing z drużyną WKS Wieluń występującą w rundzie jesiennej w łódzkiej I lidze trampkarzy C2. Drużyna w Wielunia prezentowała bardzo wysoki poziom piłkarski i pewnie wygrała spotkanie, wykorzystując wszystkie popełnione przez nas błędy. Nam udało się trzykrotnie umieścić piłkę w bramce rywali. Na listę strzelców wpisał się Fabian Szkodny oraz dwukrotnie Robert Traczyk.

SKS GWAREK ROCZNIK 2007/08

Kolejny mecz kontrolny rozegrali młodzi zawodnicy Gwarka z rocznika 2007/08. Tym razem młodzi adepci piłki nożnej zmierzyli się z kolegami z GKS Katowice. Mecz rozgrywany był na dobrym poziomie i stanowił wartościową lekcją dla naszych chłopaków. Dwie bramki dla naszej drużyny strzelili Robert Traczyk i Kamil Gumółka.

Poniżej kilka fotek z meczu.

04. 12.2020 - MECZ KLASY VIII S

PODSUMOWANIE RUNDY JESIENNEJ SEZONU 2020/21.

Zawodnicy Gwarka Zabrze z rocznika 2007/08 a zarazem uczniowie siódmej klasy sportowej w Szkole Podstawowej nr 20 im. Polskich Himalaistów w Zabrzu bardzo udanie zakończyli rozgrywki w III lidze wojewódzkiej okręgu Zabrze-Bytom.

Młodzi adepci piłki nożnej w 14 rozegranych spotkaniach zdobyli 28 punktów strzelając

rywalom 54 bramki i tracąc 34.

Początki rozgrywek nie zwiastowały tak dobrego miejsca na koniec rundy gdyż dwa pierwsze mecze drużyna Gwarka przegrała z Olimpią Piekary Śląskie oraz z Górnikiem Zabrze. Jednak później nastąpiła seria sześciu meczy bez porażki i drużyna z dolnej części tabeli powędrowała w jej górne rejony.

Ostatecznie chłopcy po ostatnim meczu sezonu z Ruchem Radzionków (wygrana 1:2) zajęli II miejsce w III lidze wojewódzkiej.

Rundę jesienną należy uznać za udaną również z punktu widzenia jakości gry. W wielu momentach zawodnicy prezentowali dojrzały futbol charakteryzujący się podejmowaniem adekwatnych decyzji do zaistniałej sytuacji boiskowej.

Wyniki oraz tabelę III ligi wojewódzkiej okręg „Zabrze-Bytom” można prześledzić pod poniższym linkiem

III Wojewódzka Liga Trampkarzy C1 gr.1 Bytom-Zabrze – trener Mariusz PAŃPUCH R – 2006

W dniu 11.11 zawodnicy z rocznika 2008 zwyciężyli w Piłkarskim Turnieju Niepodległości 

Drużyna Gwarka pokonała Górnik Zabrze, Promotor Zabrze, Sośnicę Gliwice

i w finale zawodów Górnik Zabrze II

Sukcesy naszych uczniów- klasa VIII S.

KLASA VI S

W drużynie drzemie  duży potencjał .W lidze zajęliśmy jesienią 6 miejsce co nie jest odzwierciedleniem umiejętności poszczególnych zawodników. Na pewno wpływ na to miało wiele czynników jak chociażby to , że drużyna jest całkowicie nowa , nowy trener ,nowe pozycje ,dużo taktyki, nowa szkoła. Początki były trudne, ale pod koniec rundy już prezentowaliśmy się naprawdę dobrze i pracując ciężko w zimę z optymizmem będziemy wyczekiwać wiosny chcąc powalczyć tym razem o czołowe lokaty w lidze.

Jesteśmy w finale!!!

25 lutego 2020 r. nasi siódmoklasiści pokonali w rozgrywkach grupowych w piłkę ręczną starszych kolegów z SP 17 i SP 28. Chłopcy awansowali do rozgrywek finałowych Mistrzostw Zabrza. Nie ważne jaka piłka! Świetnie sobie radzą!

13 lutego na stadionie Gwarka Zabrze uczniowie klasy VII S rozegrali mecz zdrużyną UKS Łąki Pszczyna.

Wynik mieczu 17 do 2 dla drużyny naszych uczniów