Rok szkolny 2022-2023

24. 04. 2023

Na zajęciach rekreacyjno-sportowych w ramach programu SKS i programu w-f za w-f Sport Kluby uczniowie klas IV-VIII poprzez zabawę kształtują zdolności motoryczne, doskonalą poznane umiejętności ruchowe

21. 04. 2023 - DZIEŃ ZIEMI

Święto Ziemi obchodziliśmy w różnorodnych formach  – wykonywaliśmy „portrety Ziemi”, zbieraliśmy śmieci w okolicy szkoły ale też sadziliśmy kwiaty na klombach przy wejściu do szkoły.

W naszej szkole kolejny raz została zorganizowana zbiórka pieniężna oraz artykułów dla zwierząt ze schroniska Psitulmnie w Zabrzu.

Udało się uzbierać 301,17 zł. Karmy, koce, zabawki, smakołyki oraz zebrana kwota zostały przekazane w schronisku Psitulmnie.

19.04.2023

AKCJA "ŻONKILE"

Łączy nas pamięć

Nasza Szkoła kolejny raz przystąpiła do akcji społeczno- edukacyjnej „Żonkile” organizowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Podczas tegorocznej edycji zastanawialiśmy się, czym była i co znaczyła przyjaźń w getcie warszawskim.

#ŁączyNasPamięć.

(zdjęcia wykonane aparatem fotograficznym zakupionym w ramach #Laboratorium Przyszłości)
  • chłopcy z klasy VI S przygotowali papierowe żonkile
  • klasa II A
  • klasa IV A

14. 04. 2023

 

Mistrzostwa Zabrza w piłce ręcznej

Drużyna składająca się z uczniów klasy 5a: Szymon, 5s: Igor i 6s: Kuba, Olek, Paweł, Olivier, Szymon, Dawid, Adam, Wiktor wywalczyli II miejsce w Mistrzostwach Zabrza w piłce ręcznej. W finale przegrali z drużyną Zespołu Szkół Sportowych SP19.

13. 04. 2023

Dziś odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i nagród dla laureatów Rodzinnego Konkursu Wielkanocnego.

Z wykonanych przez uczniów ozdób i kartek powstał piękny kiermasz wielkanocny.

(zdjęcia wykonane aparatem fotograficznym zakupionym w ramach #Laboratorium Przyszłości)

Również dziś uczniowie klasy 8 a i 8 s wraz z wychowawcami uczestniczyli w Targach Edukacyjnych w hali ” Pogoń” Zabrze. Zabrzańskie szkoły ponadpodstawowe prezentowały swoje oferty edukacyjne.

Nasi uczniowie z zainteresowaniem zapoznawali się z wyborami szkół.

Na pewno coś im przypadło do gustu

12. 04. 2023

W dniu dzisiejszym uczniowie klas młodszych naszej szkoły uczestniczyli w przedstawieniu teatralnym „Dorotka w krainie Ozz”. Spektakl bardzo się podobał z powodu dużej ilości piosenek, które wspólnie próbowaliśmy śpiewać, a nawet do nich tańczyć. 

Również ciekawe były efekty specjalne- gra świateł.

(zdjęcia wykonane aparatem fotograficznym zakupionym w ramach #Laboratorium Przyszłości)

05. 04. 2023

Dziś w klasach 6a, 8s, 8a i odbyły się zajęcia profilaktyczne dotyczące odpowiedzialności prawnej nieletnich i zapobieganiu hejtowi, prowadzone przez mł.asp. A.Strzodkę z Wydziału Prewencji KMP Zabrze.

(zdjęcia wykonane aparatem fotograficznym zakupionym w ramach #Laboratorium Przyszłości)

03.04.2023 - Dzień otwarty w Zespole Szkół nr 10

Klasa 8 a poznawała zasoby Zespołu Szkół nr 10.

Wiosna, wiosna, ach to ty...

Rzeżucha i cebulki posadzone w pierwszy dzień wiosny pięknie wrosły.
W klasie 1a wokół wiosennych kwiatów pojawiły się wielkanocne zajączki.

Szkolne Sport Kluby

4 kwietnia ruszyła kolejna edycja Sport Klubów. Podczas dodatkowych zajęć uczniowie rozwijają swoje zainteresowania sportowe, uczestniczą w ćwiczeniach ogólnorozwojowych i grają w gry zespołowe.

(zdjęcia wykonane aparatem fotograficznym zakupionym w ramach #Laboratorium Przyszłości)

03. 04. 2023

3 kwietnia uczniowie klas 1-3 wraz z wychowawcami spotkali się w auli na uroczystym wręczeniu nagród w konkursach wiosennych. Wszystkim nagrodzonym gratulujemy.

01. 04. 2023

Na terenie naszej szkoły w ramach programu Aktywna Młodzież odbyła się III edycja Młodzieżowej Szkoły Liderów Profilaktyki miasta Zabrze.

Program Aktywna Młodzież funkcjonuje na terenie miasta Zabrze od 2009 roku i jest częścią Gminnego Programu Profilaktyki Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii. Liderki naszej szkoły Julia D, Aurelia G, Natalia D, Sara T wraz z przedstawicielami innych zabrzańskich szkół pod opieką pani Bożeny Gwardy i Anny Rajdy miały okazję do podzielenia się wiedzą z zakresu profilaktyki uzależnień oraz zdrowego stylu życia bez nałogów, a także mogły rozwinąć swoje kompetencje lidera profilaktyki i animatora działań rówieśniczych . Na uroczystej inauguracji, na której Dyrektor Dariusz Ordysiński przekazał liderom symboliczny klucz do Szkoły Młodzieżowych Liderów Profilaktyki wziął udział Jan Pawluch – Dyrektor Biura Prezydenta Miasta oraz Czesława Winecka- Naczelnik Wydziału Zdrowia i Polityki Społecznej. Swoją obecnością zaszczycił nas: Jan Szulik- przewodniczący MKRPA oraz dyrektorzy szkół SP3, SP23,SP8 oraz ZSEU i II LO, Wydział Oświaty reprezentowała pani Beata Kobylnicka, a Wydział Zarządzania Kryzysowego pan Marek Wypych. Zajęcia edukacyjne prowadzone były przez psychologa, pedagoga oraz specjalistę z Ośrodka Profilaktyki i Leczenia Uzależnień w Zabrzu. W ramach programu uczniowie uczestniczyli w zajęciach licencjonowanego programu treningowego zawierającego wszystkie elementy fitnessu. Była to zumba prowadzona przez panią Beatę Zawadzką. Liderzy mieli również okazję wspólnie zjeść posiłek, który był nie tylko smaczny, ale stanowił też element integracji. Uczniowie bardzo dobrze się bawili i połączyli profilaktykę z zabawą.

(zdjęcia wykonane aparatem fotograficznym zakupionym w ramach #Laboratorium Przyszłości)

31. 03. 2023

*Kiermasz ciast

Dziś odbył się Wielkanocny Kiermasz Ciast! Dziękujemy wszystkim uczniom i rodzicom za zaangażowanie.

(zdjęcia wykonane aparatem fotograficznym zakupionym w ramach #Laboratorium Przyszłości)

*Zdrowe śniadanie klasy I A

 

W tym dniu Uczniowie klasy 1a przynieśli zdrowe produkty i samodzielnie przygotowali śniadanko. Powstały wiosenne sałatki oraz szaszłyki i desery owocowe. Było pysznie, zdrowo i kolorowo.

29.03.2023

#laboratorium przyszłości

Na zajęciach przeprowadzonych w ramach Laboratorium przyszłości uczniowie klasy 3 A wykonali proste gry interaktywne. W ten sposób uczyli się pozycjonowania blokowego.

#lekcja w-f'u klasy IVA

Lekcja wf klasy 4a na trampolinach w Happy Jumper.

(zdjęcia wykonane aparatem fotograficznym zakupionym w ramach #Laboratorium Przyszłości)

28. 03. 2023 r.

#laboratorium przyszłości

Na informatyce uczniowie klasy 8A ćwiczyli umiejętności kodowania grając w gry planszowe „Robocoding”. (Gry zakupione w ramach #Laboratorium przyszłości).

 

wyjście do biblioteki

Dziś klasa 5a wybrała się do biskupickiej filii Miejskiej Biblioteki Publicznej, aby obejrzeć wystawę „Biskupickie impresje”. Jest ona związana z tym, ze nasza dzielnica ma 780 lat. Uczniowie mieli okazje zobaczyć Stare zdjęcia i przekonać się, co się zmieniło.

27. 03.2023

Zdrowe śniadanie

Klasa 5s wie, ze zdrowe odżywianie i dobre śniadanie to podstawa! Dlatego w dniu dzisiejszym nasi sportowcy samodzielnie przyrządzili zdrowe i kolorowe wiosenne śniadania!

(zdjęcia wykonane aparatem fotograficznym zakupionym w ramach #Laboratorium Przyszłości)

24. 03. 2023

W piątek, 24 marca 2023 r., nasza szkoła upamiętniła 780-te urodziny Biskupic, najstarszej dzielnicy Zabrza.

Nazwa ta pojawiała się po raz pierwszy w tzw. dokumencie księżnej Wioli z 25 marca 1243 r.

Z inicjatywy p. M. Tomas – nauczyciela jęz. polskiego uczniowie klas 4a (Karolina i Lilianna), 3a (Szymon) i 5s (Marcel B.) wcielili się w role postaci ważnych dla historii Biskupic – wspomnianej księżnej Wioli, hrabiego Ballestrema, Augusta Borsiga i dr Bożeny Hager – Małeckiej.

Uczniowie 6s (Olek, Wiktor i Konrad) pod opieką p.M. Tomas i p. U. Ćwieląg – nauczyciela informatyki przygotowali prezentację „Biskupickie ciekawostki”. Zgromadzeni w auli uczniowie 2a, 3a, 4a i 5a mogli dowiedzieć się ciekawych informacji o superszybkim ekspresie „Latający Ślązak”, piłkarzu Górnika Zabrze – Ginterze Gawliku, przemarszu wojsk Jana III Sobieskiego przez Biskupice na Wiedeń czy o fotografie śląskich kopalń (Max Steckel).

Uczniowie 2a, którym akompaniowała wychowawczyni – p. A. Czekała – Bałdys, wykonali piosenkę o naszej dzielnicy.

Roxana M. z 4a (opiekun – p. M. Tomas) została laureatką XIX edycji miejskiego konkursu „Rymowanka – Układanka”, poświęconego w tym roku „Kosmicznym fantazjom”.

#laboratorium przyszłości

22.03. 2023 r. podczas zajęć w ramach Laboratorium przyszłości, uczennice klasy 3 stworzyły proste gry interaktywne. W ten sposób uczyły się programowania blokowego.

21 marca

Wiosna, wiosna, wiosna ach to Ty...

Dziś nasi uczniowie klas 1-3 świetlicy mieli okazję wziąć udział w niezwykłych zajęciach związanych z ogrodnictwem! Podczas dzisiejszych zajęć, dzieciaki uczyły się, jak sadzić dymki w doniczkach. Przed rozpoczęciem sadzenia, opowiedzieliśmy o procesie wzrostu dymki i jak ważne jest odpowiednie podlewanie i dbanie o nasze roślinki.

Nasi mali ogrodnicy byli bardzo zadowoleni z zajęć i już nie mogą doczekać się, aż będą mogli obserwować, jak ich dymki rosną i rozwijają się z dnia na dzień

Pierwszy Dzień Wiosny był również Dniem Bez Plecaka. Tak prezentowali się uczniowie klasy 1B.

Uczniowie klasy II A wykonali dziś ekologiczne Marzanny, które po zakończeniu obchodów Pierwszego Dnia Wiosny rozebrały i posegregowały do odpowiednich koszy.

Uczniowie ze SP 20 powitali wiosnę. Najpierw tanecznym krokiem na wybiegu zaprezentowali swoje kolorowe wiosenne przebrania a następnie dali pokaz umiejętności artystycznych. Wyłoniono również najpiękniejszy wiosenny kapelusz i najpiękniejszą marzannę.

Dzień Kolorowych Skarpetek

21 marca to Dzień Kolorowych Skarpetek, czyli Dzień Osób z Zespołem Downa.

Przypomina o tym nasza gazetka w świetlicy i wpierający inicjatywę nasi niezawodni pracownicy.

(zdjęcia wykonane aparatem fotograficznym zakupionym w ramach #Laboratorium Przyszłości)

20. 03. 2023

20 marca uczniowie klas młodszych udali się do kina przy okazji szukając pierwszych oznak wiosny. Seans filmowy bardzo nam się podobał. Poznaliśmy przygody Wróżki Zębuszki.

"Kubuś Puchatek i Przyjaciele"

W lutym został przeprowadzony świetlicowy konkurs plastyczny „Kubuś Puchatek i Przyjaciele”. Zadaniem konkursu było wykonanie pracy plastycznej przedstawiającej postać Kubusia lub wszystkich mieszkańców Stumilowego Lasu. Uczestnicy konkursu wykazali się niezwykłą pomysłowością, starannością i kreatywnością.

(zdjęcia wykonane aparatem fotograficznym zakupionym w ramach #Laboratorium Przyszłości)

19. 03. 2023

W piątek klasa 6a bawiła się na trampolinach w Happy Jumper

W czwartek 16.03 w naszej szkole gościli uczniowie wraz z nauczycielem z Zespołu Szkół nr 10 im. prof J. Groszkowkiego .

Nasi goście poprowadzili zajęcia z robotami CodeyRocky. Stworzyliśmy emotikony, animacje, taniec robotów. Oprócz tego zobaczyliśmy, jak działają czujniki robotów na przykładzie czujnika kolorów.

14 marzec - Dzień Liczby Pi

Ludolfina lub jak ktoś woli liczba Pi miała dzisiaj swoje święto. My również przyłączyliśmy się do świętowania. Były zagadki, mierzenie czy rysowanie miasta Pi. Największą frajdę sprawiło uczniom pokonanie tajemniczego pokoju zagadek, czyli escape-roomu.

02. 03. 2023

 

  • Dzisiejszego dnia nastąpiło uroczyste wręczenie nagród, dyplomów i wyróżnień dla laureatów konkursu plastyczno – fotograficznego „Kocham góry!” Uczniowie otrzymali kompasy oraz upominki.
  • Dziś również klasa 1 b założyła hodowlę rzeżuchy. Teraz czas na pielęgnację i obserwację procesu kiełkowania i wzrostu. Dzieci z niecierpliwością czekają aż dodadzą ją do kanapek podczas drugiego śniadania.

24. 02. 2023

MBP Zabrze Biskupice

24 lutego klasa 8 a wybrała się do Miejskiej Biblioteki Publicznej. Uczniowie obejrzeli wystawę obrazów na temat: ” Fauna i flora w malarstwie” . Wszystkim wernisaż bardzo się podobał.

(zdjęcia wykonane aparatem fotograficznym zakupionym w ramach #Laboratorium Przyszłości)

Lekcja w kinie

21 lutego br. klasy 8 a i 8 s wybrały się po długiej przerwie na lekcję w kinie do Planet Cinema w Zabrzu. Tematem lekcji były efekty specjalne. Uczniowie dowiedzieli się m.in. co wspólnego z kinem mają matematyka , chemia i fizyka, czy hobbici byli naprawdę tacy niscy oraz jak sprawić, by w lecie padał śnieg? Na koniec obejrzeli film pt. „Mój brat ściga dinozaury”. Zabawny, mądry i zachwycający film na miarę „Cudownego chłopaka”. Jest to już kolejna nasza lekcja z tej serii i uczniowie pełni wrażeń chętnie wracają na kolejne.

Tego samego przedpołudnia grupa uczniów z 4a,5a i 6s była w Planet Cinema na multimedialnej lekcji poświęconej tworzeniu efektów specjalnych. Potem uczniowie obejrzeli film o odważnej jedenastolatce, która ratuje pasażerów samolotu, rozprawia się ze szkolnymi dręczycielami, pomaga osobom bezdomnym i zjednuje ludzi wokół siebie.

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Z okazji Dnia Języka Ojczystego przypadającego 21 lutego w naszej szkole odbyły się konkursy. Uczniowie swoją wiedzę sprawdzali w konkursie ortograficznym, frazeologicznym i plastycznym- ” Mój ulubiony bohater z lektury”. Wyniki konkursowe zostaną ogłoszone wkrótce. Wszystkim uczestnikom dziękujemy i doceniamy Wasze zaangażowanie

20. 02. 2023 - wizyta w Filharmonii

Uczniowie klas 1-3 wybrali się do Filharmonii w Zabrzu na koncert „Muzyczne ostatki”. Dzieci miały okazję wysłuchać na żywo utworów muzyki klasycznej. Odwiedziliśmy królestwo fletów, skrzypiec, kontrabasów … i Pana dyrygenta. Nagrodziliśmy artystów gromkimi brawami i pełni artystycznych wrażeń wróciliśmy do szkoły.

18. 02. 2023 r.
Bal zimowy.

W czwartkowy wieczór w naszej szkole odbył się długo wyczekiwany Zimowy Bal! Idealne zakończenie karnawału! Tańce, zabawy, wygłupy. moglibyśmy tak do rana! Sami zobaczcie jak bawili się nasi uczniowie.

(zdjęcia wykonane aparatem fotograficznym zakupionym w ramach #Laboratorium Przyszłości)

17. 02. 2023 Dzień Patrona

Dzień Patrona w naszej szkole  to dzień szczególny- tego właśnie dnia odbyło się pierwsze zimowe wejście na Mount Everest w 1980roku otwierające drogę do zdobywania tego szczytu zimą. Wpisujemy tą datę na stałe do naszego kalendarza, aby pamiętać, że „Każdy ma swój Everest” i wszystko może się zdarzyć. Zaproszeni goście PZH – Jarosław Botor, Wojciech Dzik, Janusz Majer, Walenty Nendza, oraz pani Jolanta Gottwald Zastępca Naczelnika Wydziału Oświaty, Katarzyna Adolf przedstawiciel Rady Dzielnicy Biskupice oraz Pani Beata Wowra przewodnicząca Rady Rodziców Sp20 zaszczycili nas swoją obecnością. Dzieci pod nadzorem nauczycieli przygotowały piękną część artystyczną o przyjaźni i marzeniach a pozostali uczniowie w klasach rozwiązywali zadania związane z górami i patronami naszej szkoły.

#dzieńpatrona #himalaiści #polskihimalaizm #pza

 

(zdjęcia wykonane aparatem fotograficznym zakupionym w ramach #Laboratorium Przyszłości)

16. 02. 2023 - Tłusty czwartek

Jak tradycja stara każe

w domu, sklepie, biurze, w barze,

wszędzie pączek dziś króluje,

każdy chętnie go smakuje.

Z dżemem, z cukrem, z wisienkami,

wszędzie pączek dzisiaj z nami.

Dziś kalorii nikt nie liczy,

wszędzie moc pysznych słodyczy.

W tłusty czwartek przez dzień cały

słodkim królem – pączek mały!

W naszej szkole nawet Tłusty Czwartek jest okazją do zrobienia dobrego uczynku. Nasi uczniowie zamówili aż 150 pączków, dzięki którym dołożyliśmy swoją cegiełkę w ramach akcji Pączek dla Afryki.

Więcej na temat tej wyjątkowej inicjatywy na stronie http://www.xn--pczek-3wa.kapucyni.pl/

WALENTYNKI

Jak każdego roku w naszej szkole Samorząd Uczniowski pod opieką pani Malwiny W. zorganizował pocztę walentynkową – przygotowane życzenia  w dniu dzisiejszym zostały przekazane adresatom.

(zdjęcia wykonane aparatem fotograficznym zakupionym w ramach #Laboratorium Przyszłości)

13 lutego 2023 uczniowie 4a mogli wykazać się pomysłowością i talentem plastycznym podczas tworzenia lapbook’ów do lektury Tajemniczy Ogród. Lapbook czyli książka na kolanach. To świetna metoda kreatywnego powtarzania materiału. Młodzi autorzy według swojej inwencji porządkowali informacje związane z lekturą, tworząc w ten sposób edukacyjne teczki tematyczne.

(zdjęcia wykonane aparatem fotograficznym zakupionym w ramach #Laboratorium Przyszłości)

Tak się bawi, tak się bawi !!! Kto? Ekipa z SP20

9 lutego w naszej szkole odbył się bal karnawałowy. Sala gimnastyczna zamieniła się w prawdziwą salę balową. Dzieci z klas 1-3 wystąpiły w ciekawych i kolorowych kostiumach, bawiąc się znakomicie przy rytmach różnorodnej muzyki. Były pociągi, animacje, kółeczka i tańce. Dzień ten dostarczył dzieciom wielu przeżyć i miłych wrażeń.

(zdjęcia wykonane aparatem fotograficznym zakupionym w ramach #Laboratorium Przyszłości)

#ekoeksperymentatorium

8 lutego klasa 4a brała udział w projekcie Ekoeksperymentatorium. Dzięki grze uczniowie rozwijają dobre praktyki ekologiczne.

(zdjęcia wykonane aparatem fotograficznym zakupionym w ramach #Laboratorium Przyszłości)

Nasza szkoła przyłączyła się do akcji charytatywnej „Wyślij pączka do Afryki 2023” organizowanej przez Fundację Kapucyni i Misje.

Uczniowie będą mogli zamówić charytatywne pączusie w cenie 4,50 zł za sztukę i w Tłusty Czwartek 16.02 otrzymają swoje zamówienie do klas.

W tym roku głównym CELEM AKCJI jest pomoc potrzebującym w CZADZIE, RŚA i GABONIE: zapewnienie edukacji dzieciom, budowa studni, zapewnienie posiłków dzieciom osieroconym, utrzymanie ostrego dyżuru pediatrycznego, pomoc dla ubogich, starszych i niepełnosprawnych.

Dzień Babci i Dziadka

2 lutego uczniowie klasy 2a przygotowali prezent dla swych babć i dziadków w postaci występu artystycznego. Mówili wiersze, śpiewali piosenki, tańczyli. Gościom bardzo się podobało. Na koniec nie zabrakło wspólnego spotkania przy pysznym domowym cieście. 

(zdjęcia wykonano aparatem fot. zakupionym z ramach #Laboratorium Przyszłości)

31 FINAŁ WOŚP

W naszej szkole odbyła się ważna akcja WOŚP Wygraj z sepsą. Jak co roku i o jeden dzień dłużej zbieramy grosiki. Podczas turniejów, na kiermaszu oraz loterii fantowej udało się zebrać 1548,73 zł.
Wszystkim darczyńcom, piekarzom i sportowcom Wielkie dzięki. Jesteście wspaniali. SIĘ Ma do następnego roku (zdjęcia wykonano aparatem fot. zakupionym z ramach Laboratorium Przyszłości)


22. 12. 2022

Dziś uczniowie spędzili wyjątkowy dzień z wychowawcami podczas którego uczestniczyli w Wigiliach klasowych oraz Jasełkach.  Zgodnie z tradycją szkolną, po przedstawieniu, Samorząd Uczniowski wykonał szkolny łańcuch składający się z ogniw symbolizujących wszystkich członków naszej społeczności szkolnej oraz choinkę z bombkami, w których wpisane zostały imiona wszystkich uczniów szkoły. łańcuchy poszczególnych klas oraz bombki zostały wykonane podczas ostatnich w roku lekcji wychowawczych. 

Podczas uroczystości laureatom Szkolnego Rodzinnego Konkursu  na dekorację świąteczną oraz kartkę bożonarodzeniową zostały wręczone dyplomy i nagrody.

(zdjęcia wykonano aparatem fot. zakupionym z ramach #Laboratorium Przyszłości)

"Nie o sms a o kartce pamiętaj"

Dnia 20.12 uczennice klasy 8a wraz z wychowawcą odwiedziły mieszkańców Domu Pomocy Społecznej Św. Kamila w Zabrzu. Jak co roku bierzemy udział w akcji "Nie o sms a o kartce pamiętaj" dlatego wypisujemy kartki świąteczne i zanosimy samotnym osobom. Takie spotkanie dla wielu mieszkańców to chwilą rozmowy czy przytulenia. Bardzo dziękujemy za ten czas i do zobaczenia w przyszłym roku. (zdjęcia wykonano aparatem fot. zakupionym z ramach #Laboratorium Przyszłości)

21 grudnia 2022 r. uczniowie klasy IV A i VI A wspólnie ozdabiali pierniczki.

#laboratorium przyszłości

W dniach 15- 21.12.2022 w ramach Laboratorium przyszłości na lekcjach informatyki uczniowie klas IV- VIII poznawali sposoby zapisywania algorytmów.-poprawność zapisów sprawdzali programując BeBoot’y.

(zdjęcia wykonane aparatem fot. zakupionym z funduszy #Laboratorium Przyszłości)

„Avatar. Istota wody”.

W dniu 16 grudnia br. klasy 8 s i 5 s a 12 stycznia klasa 6 s wybrały się do Multikina na film pt. „Avatar. Istota wody”. To nie tylko immersyjna podróż w głąb błękitnej otchłani. To również refleksja nad naturą człowieczeństwa, które Cameron dostrzega zarówno w błękitnoskórych Na’vi, jak i w chciwych, siejących zniszczenie mieszkańcach umierającej Ziemi. Film uczniom bardzo się podobał.

15. 12. 2022

Dziś na zajęciach robotyki (w ramach #Laboratorium Przyszłości) uczniowie klasy trzeciej tworzyli skrypty blokowe w scratch’u.

(zdjęcia wykonane aparatem zakupionym w ramach #Laboratorium Przyszłości)

Kiermasz bożonarodzeniowy

14 grudnia 2022 r. w  naszej szkole odbył się kiermasz bożonarodzeniowy, podczas którego zostały sprzedane piękne ozdoby wykonane przez uczniów podczas Rodzinnego Konkursu Bożonarodzeniowego. Część zebranych pieniędzy została przeznaczona na nagrody dla laureatów. Kwota w wysokości 250 zł została przekazana na Stowarzyszenie Otoczka, które wspiera oddziały dziecięce przekazując uszyte podusie-gwiazdy dla dzieci hospitalizowanych na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych.

(zdjęcia wykonano aparatem fot. zakupionym z ramach #Laboratorium Przyszłości)

 

W dniu 12.12.2022 r. w ZSO nr 14 w Zabrzu odbyło się podsumowanie XXI edycji ogólnopolskiej kampanii profilaktycznej Zachowaj Trzeźwy Umysł 2022.

Nasi uczniowie Aleksandra Boguszewicz z klasy 3a oraz Marceli Król z klasy 4a otrzymali wyróżnienie za wykonane prace plastyczne.

Marceli Król wraz z mamą odebrali dyplom oraz nagrodę z rąk Dyrektora Biura Prezydenta Miasta Jana Pawlucha.

Nasza szkoła otrzymała dyplom za zaangażowanie uczniów i nauczycieli oraz wyrazy podziękowania za wieloletni udział w kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł.

10. 12. 2022

Chcąc pielęgnować śląskie tradycje, świetlica szkolna zorganizowała konkurs „Godomy i kryklomy”. Uczniowie czytali wybrane przez siebie teksty. Wykazali sie bardzo dobrą znajomością gwary, ciekawym doborem tekstów oraz umiejętnościami aktorskimi.

9 grudnia został rozstrzygnięty w naszej szkole konkurs plastyczne z okazji 100-lecia Miasta Zabrze 

” Zabrze w moich oczach”

Nagrodzeni w konkursie zostali : uczennica klasy I a Oliwia R. , uczeń klasy I a Tobiasz U. oraz uczeń klasy VI s Xawery L.

Gratulujemy zwycięzcom i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.

9. 12.2022

  

Dziękujemy za udział w trzeciej, a w naszej szkole organizowanej po raz drugi, edycji akcji „Serce dla Seniora” organizowanej przez Fundacja „Twój Everest”

Dziękujemy za pomoc

8. 12. 2022

Dziś na zajęciach robotyki (w ramach #Laboratorium Przyszłości) uczennice klasy trzeciej tworzyli skrypty blokowe w scratch’u.

(zdjęcia wykonane aparatem zakupionym w ramach Laboratorium Przyszłości)

07. 12. 2022

Uczniowie klasy 1a, 2a, 3a i 4a wybrali się do Teatru Nowego w Zabrzu na przedstawienie „Skarpetki”.

06. 12. 2022

Klasa 1 B udała się na mikołajkowy seans filmowy do kina. Zobaczyli film pt. „Uwolnić Poly”. Wzbudził on u dzieci pozytywne emocje. Piękna historia przedstawiająca moc przyjaźni i przypominająca, że dobro zawsze zwycięża w pojedynku ze złem przypomniała dzieciom jak ważna jest pomoc słabszym i potrzebującym. Dzieci dowiedziały się również, że możemy pomagać nie tylko ludziom ale również zwierzęta potrzebują naszej pomocy i naszego dobrego serca.

"Mniej ekranu - więcej dziecka"

W dn.02.12.22 r. Liderki Profilaktyki miasta Zabrze z naszej szkoły: Maja Ć., Aurelia G., Oliwia K., Zuzanna B., Sara T: brały udział w Kampanii Edukacyjnej „Mniej ekranu- Więcej dziecka”. Kampania ta była organizowana przez Poradnię Psychologiczno- Pedagogiczną w Zabrzu. Nasze uczennice rozdawały ulotki mieszkańcom Zabrza w Centrum Handlowym „Platan”. Pomogli im również chłopcy z 8 s, którzy byli w „Platanie”- Łukasz A. Michał W., Franek W. Celem tego przedsięwzięcia było uświadomić rodzicom, by potrafili wprowadzać odpowiednie zasady i uczyć dzieci ich bezpiecznego używania urządzeń ekranowych.

W dniu 29 listopada 2022 odbył się konkurs recytatorski

„wierszyki łamiące języki”’ dla klas 1-3, zorganizowany przez P. Małgorzata T. Wzięło w nim udział23 odważnych uczestników, reklamujących wiersze pełne wyrazów sprawiających kłopoty przy wymowie.

W jury konkursu zasiadły: organizatorka konkursu oraz p. Magdalena B. – nauczyciel logopeda i Dorota Ł. – nauczyciel bibliotekarz.

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka UNICEF

 

Pani Alina Czekała-Bałdys oraz pedagog szkolny Anna Rajda koordynowały udział naszej szkoły w obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka z UNICEF.

Dyrektor szkoły oraz koordynatorzy bardzo dziękują nauczycielom i uczniom za zaangażowanie i wkład włożony w realizację tego ogólnopolskiego projektu.

(zdjęcia wykonane aparatem zakupionym w ramach #Laboratorium Przyszłości)

Debata przeprowadzona w klasie VI S w dniu 25. 11. 2022