Rok Szkolny 2021/2022

Dnia 23.09 uczniowie klas 5s,6a,6s i 8a pojechali na wycieczkę do Kolonowskich. Na miejscu ubraliśmy się w kapoki, każdy zabrał wiosło i hops do kajaków. Rzeką Mała Panew okazała się bardzo przyjemna a nurt niósł wszystkich przez malownicze łąki i pola aż do Staniszczy Małych. Było dużo paniki oraz uśmiechu i trochę mokrych rzeczy😊jednak pogoda dopisala w 100%. Po wiosłowaniu czas na kiełbaskę z ogniska. Wracamy z uśmiechem na twarzy i chętnie powtórzymy taką wyprawę.

Na elewacji budynku naszej szkoły zamontowano czujnik smogowy wraz z wyświetlaczem.

Jest to urządzenie w ramach Edukacyjnej Sieci Antysmogowej (ESA) i jest to projekt edukacyjno-informacyjny realizowany przez NASK.

W ostatnim tygodniu drużyna Gwarka Zabrze rocznik 2010 rozegrała dwa mecze ligowe. W poniedziałek 19.09 młodzi zawodnicy Gwarka zremisowali na własnym obiekcie z Concordia Knurów 2:2, a w czwartek 22.09 wygrali 3:0 na wyjeździe z Akademią Futsal Pyskowice. Po sześciu kolejkach ligowych Gwarek Zabrze 2010 zajmuje pierwsze miejsce w ligowej tabeli. Chłopcy wygrali pięć meczu ligowych i zanotowali jeden remis.

19.09.2022

Gwarek Zabrze – Concordia Knurów 2:2

Bramki: Lasiński, Siwirski

22.09.2022

Akademia Futsal Pyskowice – Gwarek Zabrze 0:3

Bramki: Lasiński x2, Godyń

Poniżej kilka zdjęć z dotychczasowych meczy ligowych.

19 września obchodziliśmy Dzień Emotikony. Z tej okazji uczniowie klasy drugiej i trzeciej wykonali prace plastyczne.

Wspólne chwile przy śniadaniu w klasie 2a

Dzień kropki

Łańcuch Czystych Serc

19 września br. o godz:10.30 uczniowie klasy 8 a i 8 s z Panią Bożeną Gwardą i Panią pedagog Anną Rajdą wzięli udział w Kampanii Profilaktycznej Łańcuch Czystych Serc, który odbył się w ZSEU, jako kontynuacja idei Marka Kotańskiego. Wraz z zabrzańskimi szkołami stworzyli łańcuch pod przewodnictwem Pana Jana Szulika pełnomocnika prezydenta Zabrza ds. profilaktyki i rozwiązywania problemów uzależnień, by w ten sposób zaprotestować przeciwko uzależnieniom, przemocy oraz nietolerancji. Po raz kolejny mogliśmy wziąć udział w tak szczytnym celu.

Nareszcie puste ściany budynku szkoły znów wypełniły uśmiechy i rozmowy naszych uczniów.

Życzymy Wam samych słonecznych i owocnych dni w tym roku szkolnym🌞

Zajęcia z robotyki w ramach programu Laboratorium Przyszłości klasy 3a

Pogadanka klas pierwszych z policjantami na temat:

„Bezpiecznej drogi do szkoły”.

Światowy Dzień Fair Play

Rok Szkolny 2021/2022

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022

Udanych, słonecznych i bezpiecznych wakacji 🙂


W dniu 4 czerwca w Szkole Podstawowej Nr 20 im. Polskich Himalaistów w Zabrzu, ul. Kasprowicza 7 odbyło się spotkanie w ramach II edycji Szkoły Młodzieżowych Liderów Profilaktyki, która wpisuje się w realizację projektu Aktywna Młodzież

Uczniowie kilku zabrzańskich szkół uczestniczyli w akcjach i projektach profilaktycznych mających uwrażliwić swoich rówieśników na problemy związane z uzależnieniami. W ramach tych działań w bieżącym roku szkolnym uczestniczyli już w:

Łańcuchu Czystych Serc.

Debacie na temat profilaktyki uzależnień wśród młodzieży, z przedstawicielami Miejskiej Komisji do Spraw Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

XIII edycji miejskiego konkursu pod nazwą „Żyj bez Tytoniu” w Światowym Dniu Rzucania Palenia.

Audycjach radiowych Radia Silesia

V Wielkim Szkolnym Biegu po Zdrowie, który odbyła się 30 maja 2022 r w Parku Poległych Bohaterów z okazji Światowego Dnia bez Papierosa

Zwieńczeniem wszystkich działań profilaktycznych w bieżącym roku szkolnym był udział 20 uczniów z różnych szkół w całodniowym spotkaniu szkoleniowym w Szkole Podstawowej Nr 20 w Zabrzu. Młodzież miała okazję wziąć udział w warsztatach profilaktycznych, wykładach, między innymi przedstawiciela oddziału Żandarmerii Wojskowej z Krakowa, terapeuty Ośrodka Profilaktyki i Leczenia Uzależnień z Zabrza oraz grach i zabawach promujących zdrowy styl życia.


Wczoraj w naszej szkole odbył się Turniej Gier i Zabaw Biskupickich Szkół Podstawowych z okazji 100lecia Miasta Zabrze. Atmosfera była gorąca, a w dodatku każdy wyszedł z nagrodą i uśmiechem na twarzy.🥳🥳🥳 dziękujemy wszystkim za aktywny udział. Do zobaczenia za rok🤗

Szkoła Podstawowa nr 21 w Zabrzu

Szkoła Podstawowa nr 22 Zabrze


W naszej szkole Dzień Dziecka obchodziliśmy na sportowo! Bo jak wiadomo w zdrowym ciele, zdrowy… a, ze równowaga w przyrodzie być musi, każdy z uczniów mógł się na pyszne ciastko skusić! Wszystkiego najlepszego drodzy uczniowie!


ŚWIATOWY DZIEŃ BEZ TYTONIU

W zdrowym ciele, zdrowy duch

W dniu 30 maja br. Liderki Profilaktyki naszej szkoły brały udział w „Biegu po zdrowie”, zorganizowanym corocznie przez ZSEU w Zabrzu. Wydarzenie to miało miejsce w Parku im. Poległych Bohaterów. Światowy Dzień Bez Papierosa został ustanowiony przez WHO w 1987 roku ze względu na rosnącą liczbę osób uzależnionych i pacjentów ze schorzeniami wywoływanymi przez palenie papierosów. Mimo że ten dzień jest dopiero jutro, to już dziś mogliśmy brać udział w tym szczytnym celu.


Z okazji Dnia Matki uczniowie klasy 3a wykonali dla swoich mam piękne i pachnące mydełka glicerynowe. Uczniowie samodzielnie dobrali kształt, zapach, kolor i ozdoby mydełka. Prawda, że są piękne ❤


Uczniowie klasy 3a wykonali wiosenne kanapki. Pyszne i zdrowe śniadanko dodało im siły i energii. 😏


Niezmiernie cieszymy się z nowo naprawionego boiska wielofunkcyjnego przy naszej Szkole oraz nowych siatek do bramek piłki nożnej.

Znów zajęcia z wychowania fizycznego mogą wrócić na otwartą przestrzeń.

Liczymy, że wspólnie zadbamy o miejsce do aktywnego odpoczynku i rekreacji 🙏


ULICZNE CZYTANIE 2022

11 maja 2022 r. po dwóch latach znowu spotkaliśmy się na ulicy, by wspólnie poczytać książki. Spotkanie zapoczątkowano w Zabrzu na placu wolności, gdzie przez 20 minut wszyscy w skupieniu czytali swoje ulubione książki. Następnie każda z przybyłych szkół zaprezentowała swoje przybycie oraz hasło czytelnicze, by po prezentacji przejść barwnym korowodem ulicami miasta aż do placu przy bibliotece pedagogicznej w Zabrzu, gdzie uczniowie szkół mogli podziwiać występy przygotowane specjalnie na tą okazję.
W tym roku reprezentowały nas trzy wspaniałe czytelniczki:Maja Ćwik, Natalia Drećko i Julia Derner


KONKURS WIEDZY O GÓRNIKU

Dnia 9 maja 2022 r. odbył się konkurs wiedzy o zabrzańskim klubie sportowym Górniku Zabrze, nasi uczniowie pilnie ćwiczyli swoje mózgi, by zapamiętać kto jest obecnym bramkarzem a kto nim był 20 lat temu.


LIDER TABELI – GWAREK ZABRZE

10.05 drużyna Gwarka Zabrze z rocznika 2008 rozegrała kolejny mecz w swojej lidze. Nasi piłkarze pewnie pokonali, na boisku rywala, silną drużynę Akademii Piłki Nożnej z Knurowa 10-2. Bramki dla Gwarka Strzelali: Maksymilian Rychta (trzy), Kacper Budziński (trzy), Kamil Gumółka, Oliwier Maciejewski, Kamil Schmidt oraz Bartosz Ostern. Nasza drużyna jest liderem w swojej lidze.


PASOWANIE NA CZYTELNIKA

W klasie 1a odbyło się pasowanie na czytelnika. Uczniowie już wiedzą, że warto korzystać z biblioteki i czytać książki📚


IGRZYSKA DZIECI 2021/2022

Mistrzostwa Zabrza w piłce nożnej w ramach Igrzysk Dzieci w roku szkolnym 2021/2022

Na podium stanęły

1. SP 12

SP 20

3. SP 25

Gratulujemy😍


KTO WYGRAŁ MECZ? SKS GWAREK ZABRZE!!!

w piątkowe popołudnie rozegraliśmy mecz ligowy z drużyną Burza Borowa Wieś. Od samego początku spotkania, gra toczyła się pod nasze dyktando, co odzwierciedla wynik.

Mecz zakończył się wynikiem 4-1 dla SKS Gwarek Zabrze. Strzelcami bramek dla naszej drużyny byli Jan Głuch, Aleksander Burek, Kacper Chmura i Bartosz Ostern


POMAGAMY DO LUBIMY


MYDEŁKA

Kolejna porcja żelowych mydełek zrobiona. Tym razem to uczniowie klasy 7s wzięli udział w mydlarskich warsztatach.


DERBY ZABRZA

Drużyna zajęła drugie miejsce w swojej grupie i nie awansowała do półfinałów. Ostatecznie zajęła miejsce 5.
Turniej wygrała SP 1

Wyniki:

SP 20 – SP 16 1:0 (bramka: Kacper Budziński)
SP 20 – SP 18 2:1 (bramki: Kacper Budziński i Maksymilian Rychta)
SP 20 – SP 17 0:1


POWOŁANIE DO REPREZENTACJI POLISH SOCCER SKILLS

Szanowni Państwo,
mam zaszczyt poinformować, że uczeń Państwa szkoły Kamil Gumółka, otrzymał powołanie na zagraniczne
zgrupowanie Reprezentacji U14 (Rocznik 2008) Polish Soccer Skills, które odbyło się w terminie

24-30.04.2022 (niedziela-sobota) w Portugalii.
Reprezentacja Polish Soccer Skills jest projektem, który ma na celu pomóc najbardziej perspektywicznym
zawodniczkom i zawodnikom w ich dalszym rozwoju. W trakcie zagranicznego zgrupowania zawodnicy mieli
możliwość do treningów z trenerami Polish Soccer Skills oraz rozegrania sparingów z portugalskimi akademiami:
Portimonense S.C., Sporting CP oraz CF Os Belenenses. Z pewnością udział w tym przedsięwzięciu był cennym
doświadczeniem oraz bodźcem do rozwoju dla Państwa ucznia.

Ze sportowym pozdrowieniem,
Sebastian Pietrzyk
Koordynator Reprezentacji
Polish Soccer Skills


DERBY

Drużyna Gwarka Zabrze (rocznik 2008), w której występują uczniowie klas sportowych naszej szkoły, rozegrała w środę 27.04 derbowy pojedynek z ekipą Trampkarza 22 Biskupice.Zdecydowane zwycięstwo odniósł Gwarek a bramki strzelali: Maksymilian Rychta, Kacper Budziński, Dominik Marzec, Bartosz Ślęzak, Kacper Pośpiech oraz Oliwier Maciejewski. Ekipa Gwarka jest liderem III ligi wojewódzkiej (grupy 1). Gratulujemy I życzymy dalszych sukcesów


Kolejne dwie klasy – 8a i 8s -wyprodukowały piękne, pachnące mydełka żelowe


WYCIECZKA DO CHLEBOWEJ CHATY

W dniu 29.04 klasy 1-4 skorzystały z pięknej pogody i zwiedziły Chatę Chlebową w Brennej ” Tutaj się było, jadło podpłomyki z masłem i miodem, kawę zbożową piło.” Wysłuchaliśmy jak powstaje miód i chleb, nawet sami upiekliśmy swoje przysmaki a na koniec zjedliśmy pyszną kiełbaskę z ogniska popijając herbatką. Idealnie spędzony czas.


DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY

Wczorajszy dzień otwarty szkoły wypadł bardzo efektownie, można byłoby się rozpisywać ale zdecydowanie lepiej to zobaczyć 🤗


WF Z AWF

Program Aktywny powrót do szkoły WF z AWF to ciąg dalszy walki ze skutkami pandemii. Cel jest jeden, poprawa i monitoring stanu kondycji fizycznej i psychicznej po powrocie do szkoły stacjonarni


SPRZĄTANIE ŚWIATA

Klasy 1-3 wzięły aktywny udział w akcji „Sprzątania Świata”. Uczniowie zaopatrzeni w rękawiczki i worki na śmieci wyruszyli, aby sprzątać okolice szkoły. Dzieci uczestniczyły w akcji z wielkim zaangażowaniem.


SZKOŁA NA SPORTOWO

Ruszyła kolejna edycja Sport Klubów w naszej szkole. Uczniowie bardzo aktywnie uczestniczą w zajęciach sportowych wf z AWF. 😏


Serdecznie zapraszamy do zapisu dzieci do klasy pierwszej na rok szkolny 2022/2023 spoza obwodu do naszej szkoły. Zapisy trwają do 9 maja do godz.15😍

NIE BĄDŹ SMUTNY, BĄDŹ WESOŁY- ZOSTAŃ UCZNIEM NASZEJ SZKOŁY 🤩

Nie zwlekaj, czekamy właśnie na Twoje pociechę ❤


WIELKANOCNY KONKURS

Szkolny konkurs na najpiękniejszą Kartkę Wielkanocną został rozstrzygnięty. Komisja konkursowa wyróżniła 8 prac. Uczniowie otrzymali dyplomy, podziękowania oraz wielkanocne upominki. Gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za wielkie zaangażowanie. 😁


SPORTOWA STRONA SZKOŁY

Bardzo dobrze rozgrywki ligowe rozpoczęła drużyna Gwarka Zabrze z rocznika 2009. W ostatniej kolejce ligowej młodzi zawodnicy pokonali 2:0 rówieśników z Bytomia. Również w dwóch pierwszych meczach sezonu młodzi adepci futbolu z Gwarka aplikowali swoim rywalom po dwie bramki, nie tracąc przy tym ani jednej. Poniżej fotorelacja z meczu z Polonią Bytom oraz dotychczasowe wyniki drużyny w rozgrywkach ligowych.III Liga Wojewódzka Młodzik D1I Kolejka Gwarek Zabrze – Czarni Kozłowa Góra 2:0 II Kolejka Piast Gliwice – Gwarek Zabrze 0:2 III Kolejka Gwarek Zabrze – Unia Strzybnica – mecz odwołany przez warunki atmosferyczne IV Kolejka Polonia Bytom – Gwarek Zabrze 0:2 Oby tak dalej. Trzymamy kciuki 🤗


Zajęcia z ROBOTYKI

W piątek 09.04.2022 zostały zorganizowane, dla zainteresowanych uczniów, warsztaty robotyki. Podczas zajęć dzieci samodzielnie konstruowały oraz programowały roboty. Wszyscy świetnie się bawili! A Wam jak się podoba?

🤖

Nadanie Patrona 2022

Dnia 29 marca oraz 06 kwietnia 2022 r w naszej szkole odbyła się ważna uroczystość – Dzień Patrona. Klasy 1a, 2a, 3a, 5a, 5s oraz 7s otrzymały swojego patrona klasy. Pan dyrektor wręczył przedstawicielom klas akty nadania patrona.

KażdyMotto „Zacznij od robienia tego, co konieczne; potem rób to, co możliwe. Nagle odkryjesz, że dokonałeś niemożliwego – Każdy ma swój Everest” nabiera teraz nowego znaczenia.


Zajęcia z BeeBotem

BeeBot

uczniowie klasy IV mogli „zapoznać” się z BeeBotem, który jest częścią wyposażenia naszej nowej pracowni robotyki.
Robot zakupiony został w ramach programu „Laboratorium przyszłości”.

 


Wycieczka z Projektu „Wiele potrzeb-Jeden cel”

Dnia 18.03 oraz 21.03 byliśmy na wycieczce w GeoSferze w Jaworznie w ramach projektu
„Wiele potrzeb-Jeden cel”. Dzieci poznawały prehistorię naszego regionu, jej bogactw i zwierząt wtedy żyjących. Kamieniołomy z Jaworzna to nie tylko stara kopalnia i skamieliny pod mikroskopem, ale tez świetna zabawa w terenie.

Wszyscy byli zadowoleni a pogoda dopisała w 100%.

277156973_978698819421447_7429018994869015537_n
277325480_3154842054740555_4733658027074115696_n
277337942_1874678259398277_4124675826790857003_n
277294404_660159158575677_183575341791057967_n
277258054_7110663285670930_8237616651378174248_n
277247559_553998555863319_2303717217554922763_n
277319311_264488069217152_4474414828881899087_n
277359768_1110879063042024_595233484023297287_n
277150183_325075942837115_999287509680038810_n
277158908_283743280603166_86274878024391510_n
277236936_1157131325057157_9183336839363007438_n
277406304_649555866342814_6107782856683737385_n
277315530_931188754221904_3882260767188500295_n
277241388_500025334993952_7698018442595711861_n
277297275_268425002125579_3276815075684831619_n (1)
277297275_268425002125579_3276815075684831619_n
277351521_681246759782816_5993159425387489839_n
277237673_691970381990709_2521408091263716954_n
277182399_783191785984192_8019208533107123716_n
277357460_666654487882341_6215779044466407566_n
277365630_706190367178627_5375375121981565019_n
277190084_494939732110839_3352419290607707754_n
277311339_5028063847273906_3660044901933542055_n
277447559_2785582015068975_1289432896784372107_n
277243799_470811558126888_3885044083496647005_n
277231882_496083615341502_2193228342684786628_n
277153949_1006615376911447_2960398921933423928_n
277183379_274492768171680_3187806818153424767_n
277200037_230766465899997_5794232280875121745_n
277223782_1105456046853808_5041873170011436039_n
277301106_955527468469390_8415349265242258102_n
277232892_366027132079789_6745437138037471950_n
277228438_1157592838332246_6032996298261769982_n
277294247_5054226007966072_959389533420747210_n
277244952_1882530568611934_7740165711929260637_n
277153958_361828159289430_4693114975573693787_n
277317911_1960715444112386_9075853750896562327_n
277312164_709441413545056_1153322456157000026_n
277305375_657732218864033_1876643473389293300_n
277189260_788318845461616_824088151439782386_n
277235430_272908008357172_8686298825044439390_n
277214837_691768562016608_4057095122033195424_n

Poprzednie
Następne


21 MARZEC
PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY
w naszej szkole wiele się działo
…..oj działo…..

W tym dniu odbył się konkurs recytatorski dla uczniów klas I-III.

W konkursie wzięli udział chętni do popisów recytatorskich uczniowie. Wierszyki były związane z wiosną i zwierzętami. Na zdjęciach zwycięzcy zadowoleni.

Z okazji pierwszego dnia wiosny w naszej szkole obchodziliśmy Dzień bez plecaka podczas, którego uczniowie wykazali się niezwykła kreatywnością ! Samorząd Uczniowski mając na uwadze to, że wiosną wszystko budzi się do życia i nabiera barw, zorganizował również szkolny warzywniak, a każda klasa przybrała barwy innej jarzyny, dzięki czemu oprócz pięknej pogody, na szkolnych korytarzach zrobiło się kolorowo!

A uczniowie klas 1-3 zaprezentowali prace plastyczne przedstawiające Panią Wiosnę, odgadywali zagadki oraz zatańczyli taniec „Wiosna, wiosenka”. Na zakończenie obchodów uczniowie sadzili kolorowe bratki w klombach przed szkołą. Powitaliśmy wiosnę radośnie i kolorowo!

275644928_1110693079769113_9067515258120541553_n
275933798_717375035920215_8499902133709478447_n
275992284_507546967683836_2053036475228450649_n
276004059_466058408554266_6714936284722404586_n
276017458_556741145662797_5680016548278363032_n
276019055_714225989987869_1166290537738219769_n
276023917_1039146400005816_2424665196008243032_n
276024538_208793184793731_7180179109234368900_n
276031675_569793384891091_7165529766711761047_n
276049322_362889999087058_4147829254825598540_n
276057744_5198652346841171_7244722135273550144_n
276080734_1861525844046484_7530795477306840687_n
276098150_1167192464050763_98206958897217162_n
276122784_1024394084840063_8741313635990135265_n (1)
276122784_1024394084840063_8741313635990135265_n
276145344_243136437955269_161152417952189147_n
276161915_497997365339003_828973953839836716_n
276166119_1081827239041961_5749042654277467635_n
276247738_293288212935430_2635992751556973236_n
276312304_1024257468516378_845758521653722176_n
276720174_3250922355135547_1682387798236954342_n
276978388_336220931664466_5592146096801896856_n
277002042_503403031416395_5269204887330799614_n
277076758_487107073150995_993521564347383250_n
277095206_341897121239422_6107942351454334102_n
277116694_1591395164575221_4948579847858239702_n
277154983_4887552954665467_8315466479886709203_n

Poprzednie
Następne


Wiosna w Naszej dzielnicy

Wiosna – ach to ty! Uczniowie z klasy 3 a wybrali się na spacer po ogródkach działkowych w poszukiwaniu wiosny. Obserwowali piękne krokusy i przebiśniegi. Nie zabrakło czasu na wspólne zabawy.

277297128_3126023620978708_8933349549489860275_n
277253906_3126023907645346_1408047931627861867_n
277247512_3126023684312035_4524975741596845581_n
277149336_3126023854312018_5570941467470880327_n
275999717_3126023327645404_6893791276989130650_n

Poprzednie
Następne


Pomagamy

Miło nam poinformować, że drugą partię darów przekazaliśmy dziś do Miechowic, do ukraińskiej pierogarni. 🇺🇦

Pan Waldek pojechał z transportem w środę na granicę w Medyce. Część rzeczy została rozdysponowana bezpośrednio w punkcie przygranicznym. Reszta darów trafiła do magazynu, skąd pojadą w dalszą drogę do miasta Połtawa, by wesprzeć na miejscu osoby uciekające z Kijowa i Charkowa.

Dzięki uprzejmości Pana Waldka z pierogarni załączamy kilka zdjęć z przebiegu całego przedsięwzięcia

Drodzy Rodzice, kochani Uczniowie! Dziękujemy! Jesteście najlepsi

💙💛


8 marca Dzień Kobiet

Dziś w Naszej szkole, męska część społeczności SP20 obdarowała wszystkie kobiety, duże i małe

Dziękujemy bardzo i każdej z Pań życzymy spełnienia marzeń.

275398844_3114501855464218_2078499569313763282_n
275409598_3114502298797507_5824073586053160343_n
275417056_3114502278797509_4777754417013078373_n
275496441_3114502325464171_2525819468116612808_n
275500054_3114502188797518_2044254291220240005_n

Poprzednie
Następne


Bezpieczne ferie

10 lutego w klasach 1 – 4 odbyły się spotkania z Policjantami – uczniowie zapoznali się z zasadami bezpiecznego spędzania czasu wolnego.
Bal karnawałowy

Klasy młodsze rozpoczęły ferie balem karnawałowym.

Dzieci bawiły się najpierw na sali gimnastycznej a później kontynuowały

w świetlicy.

273998462_506840277527523_6656245381935068261_n
klasa 3a
274154033_1842911085898140_7032621976456092791_n
klasa 2a
274174941_332276162006942_1781431240760533742_n (1)
klasa 1a
274065540_472401167762291_5256339493583854091_n
274033434_384063863435031_7784735526257742361_n
274075271_685023246191023_601433536287518567_n
274199018_678658006498391_607457052877422571_n
274092111_1012815552644575_2595122784760174330_n
274066177_2340524016254733_6322237648571678966_n
274069921_997313497542646_6995508239273096263_n
273986153_345982580732613_7925516851671985994_n
274000624_1149839675814011_8374511070366302971_n
274304287_499662898551264_2062361469700294796_n

Poprzednie
Następne


Dzień w Teatrze

W dniu dzisiejszym klasy piąte gościły w Teatrze Nowym, gdzie  uczestniczyły w spektaklu „Scrooge. Opowieść wigilijna”.Uroczyste otwarcie pracowni chemiczno-fizycznej sfinansowanej z projektu „Wiele potrzeb – jeden cel”


Wigilie klasowe

17 grudnia 2021 w naszej szkole odbyły się wigilie klasowe

– na zdjęciach Wigilia klasy 5 S.

20211217_142359
20211217_143414
20211217_143418
20211217_143432
20211217_143439
20211217_143452
20211217_143514

Poprzednie
NastępneSzkoła Podstawowa nr 20 im. Polskich Himalaistów przystąpiła do projektu – 

GDY GAŚNIE PAMIĘĆ LUDZKA, DALEJ MÓWIĄ KAMIENIE – 13 GRUDNIA 1981 –  PAMIĘTAMY!

  PROJEKT SKIEROWANY JEST DO UCZNIÓW I NAUCZYCIELI SZKÓŁ PODSTAWOWYCH I PONADPODSTAWOWYCH WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO. JEGO GŁÓWNYM CELEM JEST PRZYGOTOWANIE DZIECI I MŁODZIEŻY DO ŚWIADOMEGO PRZEŻYWANIA 40 ROCZNICY WPROWADZENIA W POLSCE STANU WOJENNEGO.


WYPAD DO KINA

W dniu dzisiejszym klasa 8 A oraz 8 S z okazji mikołajek odbyła wycieczkę do Cinema City w „Platanie” na wybrany przez uczniów film „Pogromcy Duchów. Dziedzictwo”.

Wszyscy doskonale się bawili.


MIKOŁAJKI W TEATRZE

Z okazji Mikołajek klasy 1- 3 wybrały się z wizytą do Teatru Nowego.

Dzieci obejrzały spektakl pt.: „Plastusiowy Pamiętnik”.

Wszyscy doskonale się bawili.


„Dobrze pisać, to znaczy czynić myśl widzialną”.

Ambrose Bierce

   W dniu 16 listopada 2021 roku uczniowie naszej szkoły: Julia B. z 7 a, Maciej B. i Dawid M. z 8 s  brali udział w XXV Miejskim Konkursie Ortograficznym.

Pisali dyktando o „Wróżce Zuzannie”. Do ścisłego finału przeszło 20 uczniów, a wśród nich nasz sportowiec Maciej B. z 8 s. Gratulujemy i życzymy powodzenia w finale.


TARGI

Uczniowie klasy 8 A oraz 8 S uczestniczyli w Targach Edukacyjnych, które zorganizowano w MOK Guido.


Uczniowie naszej szkoły ponownie uczestniczyli w międzyszkolnej grze online „Zabrzonauci” – w grze wzięły udział dwie grupy wiekowe (gr. I – klasy IV-VI, gr. II – kl. VII- VIII).

Grupa młodsza pod opieką p. Małgorzaty F. zajęła w swojej grupie wiekowej            PIERWSZE MIEJSCE

Grupa starsza pod opieką p. Urszuli Ć. zajęła w swojej grupie wiekowej                      CZWARTE MIEJSCE

Aby wykonać część zadań musieliśmy znaleźć magiczne miejsca.

GRATULACJE!


Dzień Edukacji Narodowej

13 października obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej – w auli odbyło się przedstawienie, odbył się recital Natalii i Julii B., a pracownicy szkoły otrzymali muffinki z życzeniami.

3
6
7
1
11
2
8
9
5

Poprzednie
Następne


Do hymnu!

Nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskim konkursie odśpiewania hymnu. 

Uczniowie w dwóch turach odśpiewali hymn na hali gimnastycznej pod czujnym okiem szacownej komisji z Akademii Muzycznej z Katowic.

274527392_474234171001430_8168371149808261070_n
274701091_6013129762082059_4337358173756405881_n
274215717_490283259352274_5466097535253563083_n
274278979_681824599508832_6083000673985695606_n
274337304_246529684336753_1223316243077320126_n
274340081_369372614751592_4015436197296259045_n
274370573_231419075787492_2688688598372289878_n
274583042_374850171135004_4328243987909753_n

Poprzednie
Następne


W dniu dzisiejszym klasa 5 S w ramach zajęć integracyjnych odbyła wycieczkę do Cinema City w „Platanie”.

Z wielką radością  obejrzeliśmy film pt. „Wielka Mała Stopa”.

Wszyscy świetnie się bawili.


UROCZYSTA INAUGARACJA ROKU SZKOLNEGO 2021/ 2022

1 września odbyło się uroczyste powitanie w naszym gronie Pierwszoroczniaków-

do grona naszej społeczności szkolnej dzieci zostały zaproszone przez Pana Dyrektora oraz uczniów klasy trzeciej.

Ze względów sanitarnych pozostali uczniowie rozpoczęli rok szkolny ze swoimi wychowawcami w salach lekcyjnych.