rok szkolny 2019/2020

SUKCES SIÓDMOKLASISTÓW

 

 

 Uczniowie klasy siódmej zakończyli rozgrywki w Mistrzostwach Zabrza w Piłce Ręcznej na super II miejscu.

GRATULUJEMY!

HARMONOGRAM ZWROTU KSIĄŻEK

Drodzy uczniowie – ten czas jest  trudny dla wszystkich a dla Was szczególnie.

Miejmy jednak nadzieję, że „Jeszcze będzie przepięknie, jeszcze będzie normalnie…”.

Tęsknimy za Wami! Szkoła na Was czeka!

Bez Was jest tu bardzo pusto!

NAUKA NA ODLEGŁOŚĆ

PRACE UCZNIÓW KLAS  I, II, V – VII WYKONANE W RAMACH ZAJĘĆ PLASTYCZNYCH I TECHNICZNYCH

LAS W SŁOIKU

MÓJ PORTRET

CHMURY

HODOWLA FASOLKI

PRACE RÓŻNE

Uczniowie klasy 5a wykonywali ilustracje do wiersza Tadeusza Różewicza pt.”Przepaść”. Zadawaliśmy sobie pytania: Jak ważną rolę w naszym życiu odgrywa miłość? Czym dla nas jest? I doszliśmy do wniosku, że czasem niewielki gest, uprzejme słowo, miły uśmiech może sprawić, że człowiek zaczyna wierzyć w ludzi i dają mu one siłę, by patrzeć na świat z optymizmem i nadzieją. Poeta podkreśla w tym utworze, jak ważne jest to, by ludzie okazywali sobie życzliwość, a czasem choć „iskierkę miłości”

W tym tygodniu uczniowie klasy 7s na j. polskim rozmawiali na temat graffiti i murali malowanych w przestrzeni publicznej.  Efektem  były ich prace:

Nabór do klasy VI sportowej o profilu: "Piłka nożna"

ZAPRASZAMY

REKRUTACJA DO KLASY PIERWSZEJ

SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 20

W ZABRZU PRZY ULICY KASPROWICZA 7

ZARZĄDZENIA I UCHWAŁY:

 • Zarządzenie Prezydenta Miasta Zabrze dotyczące zasad rekrutacji  KLIKNIJ
 • Uchwała Rady Miasta Zabrze  KLIKNIJ
 • Rekrutacja do klasy I SP nr 20 w Zabrzu KLIKNIJ

DOKUMENTY DO POBRANIA:

 • Zgłoszenie do klasy I   KLIKNIJ
 • Druki dla kandydatów KLIKNIJ
 • Wniosek przyjęcia kandydata spoza rejonu KLIKNIJ

"ZEMSTA"

W dn.5.03.2020 r. klasa 7s udała się z wychowawcą i Panią bibliotekarką do Teatru Nowego w Zabrzu na spektakl ,, Zemsta”. Jest to najsłynniejsza komedia Aleksandra Fredry, napisana mistrzowskim wierszem i ze świetnie zarysowanymi postaciami. Akcja utworu dzieje się w Polsce – czyli wszędzie. Komizm polega w dużej mierze na bezużyteczności intryg głównych bohaterów: Cześnika i Rejenta, które przynoszą rezultat odwrotny do oczekiwanego. Cześnik walczy o względy Postoliny, ciągnie zadawniony spór z Rejentem o mur graniczny, chce do niego strzelać z gwintówki, wyzywa na pojedynek, śle posła Papkina – i wszystko na nic. W dodatku, to co miało być ostateczną zemstą – potajemne wydanie Klary za Wacława na złość ojcu – niespodziewanie przynosi zgodę i mnóstwo korzyści. Zwycięża miłość, ale gdzieś na stronie pozostaje gorzka wiedza Papkina: “Każdy siebie ma na względzie a drugiego za narzędzie”. Spektakl uczniom bardzo się podobał. Na pewno do teatru będziemy wychodzić częściej!!!

28 .02.2020 r. - Wyjście do OPiLU w Zabrzu

W dniu 28 .02.2020 r. klasa 7s brała udział w zajęciach profilaktycznych w zabrzańskim OPiLU. W czasie trwania tej lekcji Pan prowadzący zajęcia zadawał uczniom różne pytania m.in.- Co wiedzą o nałogach?- Czy sami coś spożywają? Czy ktoś w ich towarzystwie coś spożywa? W czasie trwania zajęć uczniowie mogli założyć ALKOgogle i zobaczyć jakie jest wrażenie po spożyciu alkoholu. Jako ciekawostkę należy dodać, że ludzie ,którzy mają wadę wzroku czują moc tych okularów kilkakrotnie większą. Pełni wrażeń i przemyśleń uczniowie opuścili ośrodek.

„Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”.

Po raz kolejny w naszej szkole przeprowadzona została akcja informacyjna dotycząca bezpiecznego korzystania z zasobów internetu - rozwieszono plakaty oraz przeprowadzono zajęcia podczas lekcji informatyki. Głównym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocja pozytywnego wykorzystywania internetu. Ideą DBI jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak również lokalnym, łącząc zaangażowanie wielu instytucji, ale także rodziny, czyli najbliższego otoczenia dziecka.

DOKARMIAMY PTAKI

Na świetlicy podczas cyklu zajęć „Pomagamy ptakom przetrwać zimę” uczniowie rozpoznawali ptaki zimujące w Polsce, poznali ich ulubione pokarmy oraz wykonali pracę plastyczną „Karmnik”. Na zakończenie zajęć uczniowie założyli ptasią stołówkę i wyszli przed budynek szkoły aby dokarmić ptaki.

Jesteśmy w finale!!!

25 lutego 2020 r. nasi siódmoklasiści pokonali w rozgrywkach grupowych w piłkę ręczną starszych kolegów z SP 17 i SP 28. Chłopcy awansowali do rozgrywek finałowych Mistrzostw Zabrza. Nie ważne jaka piłka! Świetnie sobie radzą!

„Lekturki spod chmurki” – „Psie troski” 

Uczniowie świetlicy szkolnej w module II projektu „Lekturki spod chmurki” realizowały lekturę „Psie troski” Toma Justyniarskiego. Zorganizowaliśmy w szkole zbiórkę karmy, zabawek i kocyków dla piesków w schronisku Psitulmnie w Zabrzu. Spotkanie z pieskami, które odbyło się 24. 02. 2020, dało dzieciom wiele radości. Uczniowie wykonali legowiska, plakaty i wzięły udział w konkursie pięknego czytania.

Wszystkie zadania zrealizowane!;)

Obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego 

21 luty 2020

„ A niechaj narodowie wżdy postronni znają iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają!” 

Obchody rozpoczęliśmy od krótkiego przedstawienia przygotowanego przez uczniów

klasy 7s i 6s na temat mowy ojczystej. Po uroczystym rozpoczęciu uczniowie mogli wziąć udział w następujących konkursach: scrabble, kalambury, łamańce językowe i dyktando ortograficzne. Poza tym każda z klas za zadanie miała wykonać gazetkę na temat języka ojczystego. Po burzliwych obradach wyłoniliśmy zwycięzców.

W szkolnych scrabblach: I miejsce zajęła -Wiktoria B. z 6a,

II miejsce zajął – Bartosz G. z 6a,

III miejsce zajął – Kacper W. z 7s.

W szkolnych kalamburach wyniki przedstawiają się następująco:

I miejsce zajął – Przemek K. z 7s,

II miejsce zajął – Tomek D. z 7s,

III miejsce zajął – Jakub Ś. z 6s.

Natomiast w szkolnych łamańcach językowych:

I miejsce zajęła- Maja Ć. z 5 a,

II miejsce zajął –Bartosz S. z 7s

III miejsce zajęła- Nadia S. z 6 a.

Szkolnymi mistrzami ortografii zostali:

I miejsce zajął -Maciej B. z 6s,

II miejsce zajął- Maciej M. z 7s

III miejsce zajął -Dawid M. z 6s.

Dziękujemy uczniom z 7s za sprawne poprowadzenie konkursów oraz fotografowi z 5a, który po raz kolejny robił zdjęcia. Wszystkim gratulujemy i dziękujemy za wspaniałą zabawę.

Do zobaczenia za rok!!! 17 lutego, obchodziliśmy Światowy Dzień Kota. Podczas organizowanych w świetlicy zajęć uczniowie  zapoznali się z ciekawostkami dotyczącymi życia kotów dzikich i domowych. Czytaliśmy kocie wierszyki oraz fragmenty książeczek, w których głównymi bohaterami były koty. Na zajęciach plastycznych powstawały piękne prace z kotkami. Poniżej zobaczcie wielką galerię kocich piękności.

WALENTYNKI

14 lutego obchodziliśmy w świetlicy szkolnej Walentynki. Uczniowie wykonali kartki i serduszka walentynkowe, które zostały wręczone bliskim osobom.

13 lutego na stadionie Gwarka Zabrze uczniowie klasy VII S rozegrali mecz zdrużyną UKS Łąki Pszczyna.

Wynik mieczu 17 do 2 dla drużyny naszych uczniów.

DZIEŃ PATRONA

Dnia 8 lutego w naszej szkole odbył się coroczny Dzień Patrona. Klasy zmagały się z zadaniami, rebusami i krzyżówkami na temat gór i swoich patronów klasowych. Każda klasa wyznaczyła swój Everest na 2020 rok. W tym roku klasa 1A, 6S i 7S „dostały” swojego patrona i tak:

1A – Maciej Berbeka

6S – Eugeniusz Chrobak

7S – Andrzej Zawada

Wszystkim gratulujemy i ” Wiara przenosi góry” !!

WARSZTATY ZDROWEGO ŻYWIENIA

27 stycznia w pierwszym dniu nauki po feriach nasi najmłodsi uczniowie uczestniczyli w warsztatach zdrowego odżywiania. Warsztaty prowadzili przedstawiciele firmy ” Twoje zdrówko”, a dotyczyły one zasad zdrowego odżywiania. Przypomnieliśmy sobie zasady funkcjonowania piramidy zdrowego odżywiania, a potem wykorzystując dostępne składniki każdy uczeń tworzył własny, smaczny i niepowtarzalny deser. Była również możliwość degustacji powstałych deserów koleżanek i kolegów. Przy okazji warsztatów uczniowie klasy III a przygotowali smaczne i zdrowe kanapki na czas zimowej aury z wykorzystanie dostępnych teraz warzyw. Przypomnieli sobie również zasady higieny, które obowiązują podczas przygotowywania posiłków. Najsmaczniejszą częścią zajęć było próbowanie tych wspaniałości

KARNAWAŁ

8 stycznia 2020 roku w naszej szkole odbył się bal karnawałowy.

Do muzyki przygotowanej przez Pana Wodzireja bawili się wspólnie uczniowie klasy I, II i III.

Wszyscy wyglądali wspaniale w swoich przebraniach nawiązujących do bajek i legend polskich. Zabawa była przednia, szczególnie do znanych rytmów disco i disco polo.

Już wszyscy czekamy na karnawał 2021 roku

OBIADY

W związku ze zmianą warunków realizacji umowy na dostarczanie posiłków prosimy o wypełnienie i zwrot aneksów do umów o korzystanie z stołówki szkolnej do dnia 7 lutego br. Aneksy otrzymają Państwo drogą mailową, są również do pobrania w sekretariacie szkoły, na stołówce oraz na stronie internetowej naszej placówki. Brak zwrotu wypełnionego aneksu w ww. terminie powodować będzie zakończenie abonamentu w dniu 8.02.2020.

DO POBRANIA

FINAŁ WOŚP 2020

Dnia 10 stycznie nasza szkoła przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i zbieraliśmy na nowoczesny sprzęt ratujący życie noworodkom oraz wszystkim dzieciom, które potrzebują specjalistycznej operacji. W szkole zostały rozegrane turnieje ringo oraz siatkówki. Dzieciaki dopisały a ich zaangażowanie było duże. Przedświąteczny kiermasz ciasta oraz loteria fantowa cieszyły się największym zainteresowaniem. Zebraliśmy łącznie 573 zł. Dziękuję wszystkim za współpracę i serce 🙂 SIE MA

20. 12. 2019

Tego dnia w naszej szkole uroczyście świętowaliśmy  – wiele się działo w klasach i szkole.

W auli obejrzeliśmy Jasełka przegotowane przez uczniów klasy V i VI a, pod kierunkiem pani Beaty Ś.

Jasełka odbyły się w dwóch turach, aby wszyscy mogli w nich uczestniczyć.

 

Po Jasełkach swój świąteczny występ przygotowany pod kierunkiem pani Wiolety L. zaprezentowały dzieci uczęszczające na zajęcia świetlicowe.

W tym uroczystym dniu uczniowie z wychowawcami zorganizowali Wigilie klasowe.

Wigilia klasy VI A – pierniczki upiekła dla nas i dostarczyła skarby do dekoracji  Mama Oliwiera – DZIĘKUJEMY Pani Olu !

Na zakończenie dnia wszyscy spotkaliśmy się na sali gimnastycznej aby utworzyć łańcuch symbolizujący naszą szkolną społeczność – tyle ogniw, ilu uczniów i pracowników szkoły.

Każda klasa wykonała „swój” łańcuch na zajęciach z wychowawcą, a ich przedstawiciele przekazywali je Samorządowi uczniowskiemu do połączenia w jeden długi, wspólny łańcuch, który został wyeksponowany na szkolnej choince w holu głównym.

OBIADY GRUDZIEŃ – STYCZEŃ

 Informujemy, że w dniach 23.12.2019 – 06.01.2020
stołówka szkolna będzie zamknięta.

 Stołówka będzie ponownie czynna od 07 stycznia 2020 r. 

Za te dni proszę nie odwoływać posiłków.

ZEBRANIA

18 grudnia 2019 r. od godziny 17 00

zapraszamy na zebrania/ konsultacje.

Przed spotkaniem z wychowawcami zapraszamy wszystkich do Auli

(sala nr 28, III p).

Informujemy, że w tym dniu odbędzie się również kiermasz adwentowy.

AKCJA CHARYTATYWNA DLA ANI PYKA – informacje:

Plakat

       Dnia 11.12.19 odbyło się rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego pt,, Z książką mi do twarzy” . Konkurs odbył się w kategorii I-III oraz IV-VII. Wpłynęły prace  wszystkie ciekawe, pogodne,  pokazujące książkę jako  „niezbędnik” codzienności. Ich prezentacja poniżej być może zachęci  innych do udziału w kolejnej edycji konkursu, który  zamierzamy ogłosić w przyszłym roku .Jury  przyznało uczestnikom dyplomy, gadżety, nagrody książkowe. Uroczystego wręczenia dyplomów, nagród  książkowych dokonał  Dyrektor Szkoły.

Kategoria I-III

I miejsce – Patryk S. kl. II a

II miejsce – Nadia W. kl. III a

Kategoria IV-VII

I miejsce- Oliwier M. kl. VI s

II miejsce – Julia B. kl. V a

III miejsce – Natalia B. kl. VI a

Wyróżnienie – Filip M. kl. V a

Udział w finale XXIV Miejskiego Konkursu Ortograficznego.

Uczeń klasy 7 s Maciej M. w dniu 12 grudnia br. brał udział w finale XXIV Miejskiego Konkursu Ortograficznego. Na 20 uczestników, którzy przeszli do ścisłego finału znalazł się w pierwszej dziesiątce. Niestety już nie przeszedł do ostatniego etapu, który polegał na wyszukiwaniu zasad ortograficznych, a ostatnich pięciu uczestników walczyło o podium przy udziale widowni.

Cieszymy się, że zaszedł już tak wysoko. Mamy nadzieję, że za rok powalczy o Mistrza Ortografii.

MIKOŁAJKI

W piątek 6 grudnia odwiedził nas Święty Mikołaj! W towarzystwie swoich elfów obdarował wszystkich uczniów słodkim upominkami. Chętni uczniowie mogli też skorzystać z możliwości zrobienia sobie pamiątkowej fotografii z Mikołajem i jego świąteczna ekipą, za które odpowiedzialny był nasz przyszły fotograf Filip z klasy 5. W tym wyjątkowym dniu odbył się także Mikołajowy Turniej sportowy, podczas którego uczniowie mogli sprawdzić   się podczas gier i zabaw sportowych! Na koniec dnia każda klasa wzięła udział w quize wiedzy o kulturze fizycznej.

Nie możemy doczekać się wyników, które zostaną ogłoszone w przyszłym tygodniu. Dla zwycięzców przewidziane są nagrody!

A o to efekty Mikołajkowej sesji zdjęciowej! 

 
 

Odwiedziny w klasie 1 a

 Na szczęście Mikołaj dotarł , gdy dzieci weszły do klasy. Zostawił wspaniałe prezenty, dla dziewczynek zestaw do zrobienia bransoletek, a dla chłopców zestaw klocków. W czasie zajęć lekcyjnych przyszedł drugi Mikołaj i częstował dzieci czekoladkami z magicznego worka.

Dzień św. Mikołaja był bardzo hojny dla dzieci z klasy 1a.

Dzień górnika

4 grudnia 2019 r. klasa 2a zorganizowała występ artystyczny z okazji Dnia Górnika. Gościliśmy naszych rodziców oraz panią Górnik, która opowiedziała nam wiele ciekawostek związanych ze swoją pracą

Lekcja w kinie

W dniu 2.12.19 r. klasa 7 s z wychowawcą i Panią bibliotekarką wybrała się do Multikina w Zabrzu na lekcję w kinie. Tematem lekcji były gatunki filmowe.

Uczniowie podczas zajęć dowiedzieli się czym jest konwencja gatunkowa, jak wyglądały pierwsze filmy science fiction. Poznali współczesne gatunki filmowe, takie jak fund footage i mockument. Na koniec obejrzeli film pt.,, Między nami kosmos”, który opowiadał o dojrzewaniu i szukaniu siebie, a także o tym,    że nawet kosmos nie jest w stanie stanąć na drodze do spełnienia marzeń.

Jest to już kolejna nasza lekcja z tej serii i zawsze pełni wrażeń uczniowie chętnie wracają na kolejne

W konkursie miejskim „Precz z agresją” uczeń klasy V a- Filip M. otrzymał wyróżnienie za piękną pracę plastyczną.

GRATULUJEMY!

ANDRZEJKI

W dniu 29 listopada 2019 r. w naszej szkole obchodziliśmy Andrzejki. Samorząd Szkolny przygotował rozmaite wróżby dla uczniów, a także bufet, w którym można było zakupić przepyszne ciasta, babeczki, a także ciasteczka z wróżba oraz cieplutkie tosty. Zebrane fundusze przeznaczone zostały na rzecz Samorządu Szkolnego oraz na potrzeby szkoły. Wszystkim serdecznie dziękujemy za świetną zabawę oraz zaangażowanie!

Dnia 29.11.2019 r. klasa VII s z wychowawcą panią Bożeną Gwardą oraz z bibliotekarką panią Jolantą Pawłowską  w ramach współpracy między bibliotecznej uczestniczyli w wycieczce do Biblioteki Miejskiej w Zabrzu Filia nr 2 w Biskupicach.

    Pani kierownik biblioteki mgr Aleksandra Kuzon opowiedziała uczniom o bibliotece ,która  mieści się we wnętrzu dawnego biskupickiego ratusza. Zapoznała uczniów z księgozbiorem dla czytelników w różnym wieku. Szczególnie bogaty jest dział z literaturą sensacyjną.

W filii regularnie odbywają się wystawy, m.in.  zabrzańskiej Grupy 18-Obsydian, ponadto co miesiąc organizowane są warsztaty „Kreatywnik”.

Pani Aleksandra poruszyła dwie ważne rzeczy:

  Książka czy film? Lektura szkolna czy jej ekranizacja? Wybór między słowem pisanym a ruchomym obrazem? Na co warto postawić?

Czasami jest tak, że dobry film może skłonić do przeczytania książki, i na odwrót książka może zachęcić do obejrzenia  filmu. Celem spotkania było promowanie czytelnictwa; współdziałanie biblioteki szkolnej z biblioteką miejską ; inspirowanie uczniów do samodzielnego czytania oraz konfrontowanie tekstów z odpowiadającymi  fragmentami ekranizacji filmowych . Na koniec uczniowie mogli sobie założyć kartę biblioteczną.

Miejmy nadzieję, że ta wizyta zainspiruje młodzież do sięgnięcia po ciekawą książkę.

      Bajki, baśnie zarówno te czytane jak i oglądane odgrywają ważną rolę w życiu dziecka. W związku z tym 25.11.19 w naszej szkole odbył się przegląd na najciekawszy strój postaci bajkowej dla klas I-III . Uczniowie mieli możliwość zaprezentować stroje  postaci z bajek  z baśni oraz bohaterów lektur. Dzieci wykazały się pomysłowością, kreatywnością co świadczy, że chętnie sięgają do bajek jak również naśladują postacie. Następnie uczniowie bawili się przy  melodiach z dobrze znanych nam  bajek było dużo  śmiechu i zabawy. Kl. II a otrzymała dyplom  gdyż była najliczniejszą grupą przedstawiającą stroje oraz drobne upominki. Poniżej przedstawiamy przebieg zabawy oraz  indywidualne przepiękne  stroje uczniów kl .II i III.

22 listopada 2019 roku dwie uczennice klasy III a:

Hanna J. i Nadia W. wraz z wychowawcą Panią Katarzyną Cz. wzięły udział w podsumowaniu akcji

” Zachowaj Trzeźwy Umysł”.

 Akcja już 18 raz prowadzona jest przez zabrzańską Poradnię Psychologiczno -Pedagogiczną. Dziewczynki przed wakacjami uczestniczyły w konkursie plastycznym „Ja za 20 lat ” i zajęły 1 miejsce w naszej szkole.  W przygotowaniu dziewcząt do konkursu brała też udział Pani psycholog Beata B.W. Gratulujemy wygranej i liczymy, że w tym roku szkolnym również wezmą udział.

 

 

            

 Mamy finał!

 Nasz uczeń z 7s przeszedł do finału w Miejskim Konkursie Ortograficznym. Zmagania ortograficzne odbędą się 12 grudnia br. w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej w obecności publiczności i gości. Życzymy zdobycia pióra Mistrza Ortografii.


„Chwyć ortografię za rogi”

W dniu 21 listopada br. uczniowie klasy 7 s- nasi sportowcy „stanęli w szranki” do XXIV Miejskiego Konkursu Ortograficznego. Uczniowie już po raz 24 zmagali się z pułapkami ortograficznymi w Szkole Podstawowej nr 25. W tym roku dyktando było trudne, a temat dotyczył literackiej Nagrody Nobla i brzmiał: „Co łączy noblistkę i Tydzień Edukacji Globalnej”? Zmagania finałowe odbędą się 12 grudnia.

Życzymy powodzenia i czekamy na wyniki

9 listopada uczennica kl. III Hania J. odebrała nagrodą za zdobycie III m w Międzyszkolnym Konkursie Plastyczno-Literackim „Jesienna gra barw”.

GRATULUJEMY.

11 listopada- Święto Niepodległości

„Krzyczeli, żeśmy stumanieni, Nie wierząc nam, że chcieć- to móc”

8 listopada uczciliśmy 101 Rocznicę Odzyskania Niepodległości.

Dnia 8 listopada br. nasza szkoła obchodziła uroczyście Święto Niepodległości.

Tę lekcję patriotyzmu przybliżyli nam uczniowie klasy 3 a, 6 s i 7 s pod kierunkiem    Pań : Bożeny G. i Katarzyny Cz. Uroczyście odśpiewano hymn Polski, następnie krótkim przedstawieniem oddano cześć bohaterom, dzięki którym możemy żyć w wolnym kraju. Nie zabrakło pieśni niepodległościowych takich, jak: „Piechota”, „Legiony”, czy „Rota”. Nastrój podkreślały galowe stroje uczestników. W tym roku szkolnym nasz występ obejrzały przedszkolaki.

O godzinie 1111 dołączyliśmy do Ogólnopolskiej akcji Szkoła do Hymnu.

O AKCJI

Na dużej sali gimnastycznej uczniowie i pracownicy szkoły odśpiewali hymn.

Na koniec zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie uczniów z kartkami biało – czerwonymi.

Szkoła również została udekorowana.

Było to preludium do uroczystych obchodów w naszym kraju.

 

13 listopada 2019 w godzinach 1700 – 1830

zapraszamy na zebrania i konsultacje

 

Poznajemy kulturę i zwyczaje krajów anglojęzycznych.

Dnia 30 października w naszej szkole w ramach poszerzania wiedzy o kulturze i zwyczajach krajów anglojęzycznych, odbyły się dwa konkursy z okazji Halloween. Konkurs na najpiękniejsza dynie oraz na najciekawsze przebranie. Jak co roku uczniowie mile zaskoczyli nas swoja kreatywnością! Jury w skład, którego wchodziła Pani Biliotekarka oraz Samorząd Szkolny wraz z opiekunem, miało nie lada wyzwanie aby wyłonić zwycięzców!

Finalnie, w konkursie na najciekawsze przebranie:

 • I miejsce zajęła Martyna z kl. 1 a
 • miejsce II zajęła Aretta z kl. 6 a
 • natomiast miejsce III przypadło Tatianie z klasy 3 a.

W konkursie na najpiękniejsza dynie:

 • I miejsce należało do Roxany z kl 1 a
 • II zajęła Nadia z Kl 3 a
 • III miejsce otrzymała Jessica z kl 3 a.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i dziękujemy za świetną zabawę.

 

Październik – miesiącem Święta Bibliotek Szkolnych.   

        W związku z tym w naszej szkole odbyło się kilka konkursów:

 • Konkursy recytatorskie dla kl. I, kl. II, kl. III  uczniowie mieli możliwość wykazania się recytacją wierszy J. Brzechwy i J. Tuwima.

 • Konkurs ,,Mistrza Pięknego Czytania” (uczestnicy konkursu zobowiązani byli do głośnego przeczytania fragmentu książki ,,Dzieci z Bullerbyn oraz ,,Brzydkie Kaczątko”)

 • Konkurs plastyczny dla kl. I pt ,,Moja ulubiona postać z bajki” uczniowie wykonywali ilustrację do swojej ulubionej bajki.

We wszystkich powyższych konkursach JURY, w skład których  wchodzili nauczyciele oraz Dyrektor  Szkoły,  wyłoniło laureatów. Dzieci otrzymały dyplomy oraz upominki  rzeczowe. Sponsorem nagród była  Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 20 w Zabrzu. Celem konkursów  była dobra zabawa z książką oraz rozwijanie kreatywności, wyobraźni i twórczych umiejętności, rozbudzenie zainteresowań poezją dziecięca, wdrażanie  do czytania. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursach. Zwycięzcom gratulujemy. Nagrodzone prace można oglądać w bibliotece szkolnej.

     Organizatorami konkursów były: p. Jolanta Pawłowska- bibliotekarz oraz p. Wioleta Lewandowska – wychowawca świetlicy.

Informacja dla Rodziców dzieci

korzystających ze stołówki szkolnej w dniu 31 października.

OGŁOSZENIE

Multikino film „Legiony” „Warto kochać. Warto marzyć. Warto zwyciężać”.

W dniu 21 października br. klasa VII s wraz z wychowawcą i panią bibliotekarką wybrała się do Multikina na film „ Legiony”.

Bohaterowie” W czasach zapomnienia pamiętali. W czasach nienawiści kochali. W czasach niewoli walczyli”. Film ten dedykowany jest młodym widzom. Nasi uczniowie pełni wrażeń na długo zapamiętają tę lekcję historii. Dzięki temu filmowi można się zastanowić nad tematem :

„ patriotyzm dawniej, a dziś”?

STOP AGRESJI!

18 października odwiedził nas Pan Policjant, który przeprowadził zajęcia w klasach od I do VII.

Tematem była przemoc i agresja wobec dzieci – jak ją rozpoznać, reagować i gdzie zgłaszać.

Dnia 11.10. 2019 r. w naszej szkole obchodziliśmy Święto Edukacji Narodowej. Klasa V wraz z nauczycielką języka polskiego przygotowała przedstawienie z okazji Święta Nauczycieli, które obchodzone jest 14 października.

Przedstawienie odbyło się w auli, a wzięli w nim udział : Nauczyciele, Pracownicy Administracji i Obsługi oraz Uczniowie. W sposób zabawny uczniowie przedstawili historię z życia szkoły- jeden dzień w szkole. Historia z ławki szkolnej wszystkim się podobała, czego dowodem były uśmiechy na twarzy. Mały poczęstunek umilił ten zacny dzień. Zwieńczeniem było wręczenie nagród Dyrektora Szkoły. Wszystkim Nauczycielom i Pracownikom Administracji i Obsługi życzymy dużo radości i sukcesów w pracy.


 

Informacja dla Rodziców dzieci

korzystających ze stołówki szkolnej

 

Informujemy, iż w dniu 14 października br., pomimo braku zajęć lekcyjnych, stołówka szkolna będzie czynna.

Rodziców dzieci nieobecnych w tym dniu w szkole uprasza się o odwołanie obiadu wysyłając sms na nr 664 078 560

o treści: identyfikator (spacja)14.10.

W czwartek 10 października, klasa 1 a w nawiązaniu do lekcji o jesiennych warzywach zrobiła sałatkę warzywną.

Każdy z uczniów przyniósł niezbędne produkty i przybory.

Podczas krojenia zachowaliśmy podstawowe zasady higieny i bezpieczeństwa.

Kiedy sałatka była gotowa nałożyliśmy na talerze i dzieci z wielkim apetytem ją zjadły.

 

Dzisiaj  klasa 1 a sadziła cebulę, z której wyrośnie szczypior. Jest on bogatym źródłem witamin i minerałów, zwłaszcza witaminy C, pobudza apetyt i przyspiesza trawienie.

Dyżurni będą go podlewać w 2 razy w tygodniu.

 

W piątek, 4 października uczniowie klasy II a uczyli się jak przygotować zdrowe i smaczne kanapki.

30 września uczniowie klasy II a i III a uczestniczyli w muzycznym przedstawieniu „Bogowie i Herosi ” – mieli okazję pierwszy raz poznać bohaterów mitologii Starożytnej Grecji.

Przedstawienie bardzo się podobało z powodu aranżacji tekstów oraz dyskotekowej oprawy. Jednocześnie chłopcy w nietypowy sposób uczcili swoje święto .

 

Skarbnikowe Gody – Święto Miasta 2019”

28 września 2019 r. nasza szkoła wzięła udział w obchodach Święta Miasta. Tematem tegorocznego Święta byli Superbohaterowie. Nasi uczniowie przebrani w stroje magicznych postaci godnie reprezentowali całą społeczność szkolną. Naszym mottem było hasło: ”Każdy ma swój Everest”.

Wszyscy przeszli barwnym korowodem ulicami miasta i integrowali się z innymi uczestnikami.

Do zobaczenia za rok!!!.

 


26 września uczniowie klas V,VI i VII wybierali opiekuna samorządu szkolnego. 

W wyniku demokratycznych wyborów została nim Pani Malwina. Gratulujemy !!!

! GRATULACJE !

25 września uczniowie naszej szkoły z klasy 6 s wywalczyli awans do zawodów rejonowych zajmując 3 miejsce w Mistrzostwach Zabrza w sztafetowych biegach przełajowych:

Robert Traczyk, Artur Kościelniak, Oktawian Stasiewicz, Przemysław Nowacki,

Oskar Bożek, Dominik Zieliński, Dominik Szymański.

Starsi koledzy z klasy 7 s zajęli natomiast 4 miejsce w swojej kategorii wiekowej.

Gratulujemy!

 Posprzątaj okolicę zyskaj czystą dzielnicę

 

W dniach 19-20.09 nasza szkoła wzięła udział w akcji „Posprzątaj okolicę zyskaj czystą dzielnicę”.

Dzieci z klas 1-3 przy wsparciu dziewcząt z klasy 6 a wyszły na teren naszego boiska oraz na ulice w najbliższej okolicy szkoły i segregując śmieci ” wyczyściły” boisko, ulice i skwerki.

Zebrano 18 worków (szkło, papier, plastik) oraz 2 worki zmieszanych śmieci.

Brawa dla dzieci oraz pani Wioletty za zaangażowanie i chęci do pracy.

 

Międzynarodowy Dzień Kropki

Dnia 17.09.2019 nasza szkoła dołączyła do innych i świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Dzieci obejrzały film o Vashti, narysowały swoje emocje w postaci e-motek i marzenia, zrealizowały „kropkowe” zadania i łamigłówki. Była fajna zabawa i dużo, dużo kropek…

 

Obiady jednorazowe 2019/2020

INFORMUJEMY, ŻE JEST MOŻLIWOŚĆ ZAKUPU OBIADU JEDNORAZOWEGO POZA ABONAMENTEM. CENA OBIADU TO 9,00 ZŁ Aby mieć pewność, że obiad będzie dostępny prosimy dzień wcześniej zgłosić chęć zakupu na stołówce lub dzwoniąc na numer 517-097-916

Zebrania rodziców

Serdecznie zapraszamy Rodziców na zebranie dnia 11 września 2019 r. o godz. 17.00. Ze względu na ważność poruszanych spraw prosimy o liczne przybycie.

Dyrektor i nauczyciele szkoły

Zasady funkcjonowania stołówki w roku szkolnym 2019/2020

Szanowni Państwo,
– karta zgłoszenia na żywienie dziecka w szkole do pobrania na www szkoły w zakładce „stołówka szkolna”
– wypełnioną kartę wraz z drukiem RODO proszę przesłać na adres e-mail m.miciak@twojezdrowko.pl ( tylko w wersji PDF z podpisem ) lub poprzez mms
– informację na temat płatności, identyfikatora, nr konta itp. Otrzymacie Państwo po wysłaniu zgłoszenia
– identyfikator zostaje nadany przez firmę ATA
– informacja o rozpoczęciu żywienia w placówce podana będzie na www szkoły, prawdopodobny dzień rozpoczęcia to 09 września 2019 r.

Wyprawka pierwszoklasisty

Wyprawka dla pierwszoklasisty to poważna sprawa. Czasy, gdy do tornistra wkładało się zeszyt i elementarz, odeszły dawno do lamusa. Teraz wyprawka szkolna to całkiem spora lista rzeczy, które trzeba kupić przez rozpoczęciem nauki. Lista rzeczy niezbędnych do szkoły – kliknij tutaj.

 

Inauguracja roku szkolnego 2019/2020

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 02 września 2019 r.

kl. I – godz. 11.00 sala nr 28 (aula)
kl. II-III – godz. 9.00 sala gimnastyczna nr 2
kl. V-VII – godz. 10.00 sala gimnastyczna nr 2